לא עוצר: המספרים של זלאטן בגיל 39

כוכב מילאן שבר שיאים גם נגד רומא. פיולי מרוצה למרות ה-3:3

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
איברהימוביץ'. רק משתבח (Getty)
איברהימוביץ'. רק משתבח (Getty)
תחילת כתבה

מילאן אומנם איבדה אמש (שני) נקודות ראשונות העונה, אחרי 3:3 דרמטי עם רומא, שבו שמטה את היתרון שלוש פעמים. עם זאת, קבוצתו של סטפאנו פיולי בהחלט יכולה להיות מרוצה מכך שהיא ממשיכה להוליך את הבטלה אחרי חמישה מחזורים עם 13 נקודות, שתיים יותר מנאפולי שבמקום בשני.

עוד נקודה חיובית היא כמובן זלאטן איברהימוביץ', שגם בגיל 39 ממשיך לשבור שיאים. השבדי הוותיק כבש תוך 48 שניות את שערו המהיר ביותר במדי הרוסונרי, ובסך הכל השלים צמד שהעלה את מאזנו ל-10 שערים מול רומא, יותר מכל שחקן פעיל אחר. לא מעט בזכותו, מילאן מחברת כבר 25 משחקי ליגה רצופים שבהן כבשה, דבר שלא קרה לה מאז 1973.

מאז שחזר לסן סירו בינואר האחרון, זלאטן סיפק 16 שערים ו-5 בישולים ב-21 משחקים, ובמילים אחרות, היה מעורב בשער למשחק בסרייה A. העונה הוא כבר מוליך את טבלת הכובשים עם שישה שערים.  בסך הכל, כבש כבר 57 שערים במדי הרוסונרי ב-82 משחקים בשתי הקדנציות שלו במועדון. לשם השוואה, לפני יותר מעשור, החלוץ האגדי היה צריך 88 משחקים ביריבה העירונית אינטר כדי להבקיע את אותה כמות שערים, ואין ספק שהוא ממשיך להשתבח עם השנים.

פיולי הסתכל על הצד החיובי, למרות איבוד הנקודות: "אני חוזר הביתה מרוצה מההופעה, אבל אי אפשר להסתיר את זה, השחקנים לא היו מרוצים מהתוצאה. שיחקנו נגד יריבה חזקה שניצלה את המצבים הנייחים טוב יותר מאיתנו, אבל אנחנו בדרך הנכונה וקיבלנו עוד הוכחה לזה. האווירה חיובית, מלאה בהרמוניה".

בנוסף לזלאטן, מי שכיכב היה רפאל לאאו, שסיפק שני בישולים, וזכה למחמאות: "דיברתי איתו באופן ברור השבוע, אמרתי למה אני מצפה ממנו ואני מרוצה מההופעה שלו. הוא צעיר וחזק. גם אלכסיס סאלמאקרס מתפתח מהר, ויש לנו גם את סאמו קסטייחו ואנטה רביץ' שבחוץ כבר חודש. גם ינס פטר הוגה טובה מאוד, שיפרנו את ההתקפה".

ואם כבר מדברים על הוגה, החלוץ הנורבגי החמיץ את המשחק, כמו גם ג'אנלואיג'י דונארומה, לאחר שנמצאו חיוביים לקורונה. "אנחנו נבדקים כל יום, או כמעט כל יום", סיפר פיולי. "המצב פוגע בכולם ואנחנו עושים את הטוב ביותר, נשמעים להנחיות והמועדון עוזר לנו. זה קשה לכולם, אבל חשוב להמשיך לשחק ולשמח את האוהדים".

מי שפתח במקום דונארומה הוא צ'יפריאן טטארושנו הרומני, שאומנם היה לו חלק בשערים שמילאן ספגה, אך זכה לתמיכה ממאמנו. "טעויות הן חלק מהכדורגל, הוא פספס את הכדור. הוא שוער טוב וזאתה ייתה הבכורה שלו ויכול להיות שהייתה לזה קצת השפעה".

המשחק שוחק ללא קהל בעקבות החלטת הממשלה, למרות שבחודש שעבר 1,000 אוהדים הורשו להיכנס ליציעים. "אלף אוהדים זה לא הרבה, אבל היום הרגשנו את ההבדל. זה עצוב שהקולות היחידים הם שלי ושל השחקנים".

פיולי. שומר על אופטימיות (Getty)
פיולי. שומר על אופטימיות (Getty)
מעבר לתגובות