ניצחון לפיורנטינה במשחק שהוקדש לאסטורי

הוויולה שבו לדשא, ה-0:1 מול בנבנטו נעצר בדקה ה-13

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

שבוע בלבד אחרי שמותו של דוידה אסטורי היכה את פיורנטינה ואת עולם הכדורגל בתדהמה, הוויולה חזרו לדשא במשחק שהוקדש כולו לבלם המוערך. פיורה ניצחה 0:1 את בנבנטו, אבל למשחק עצמו היה תפקיד שולי במשחק שכולו היה מחווה אחת גדולה לשחקן שכל איטליה מתגעגעת אליו.

עוד לפני פתיחת המשחק, שחקני פיורנטינה עלו לחימום כשהם לובשים חולצות עם שמו של אסטורי, כאשר המקום בו נתלתה חולצתו בחדר ההלבשה נותר יתום. לאחר מכן התקיימה דקת דומיה בה שחקני וויולה החזיקו שלט בו נכתב "צ'או דוידה" (להתראות דוידה) ונחתמה במחיאות כפיים סוערות. בטקס לחיצות הידיים נשמר שקט מופתי ושחקני היריבה, בנבנטו נראו מנחמים את שחקני פיורטינה האבלים.

המחוות המשיכו כאשר שתי הקבוצות התאחדו לשורה אחת ועמדו דקה נוספת כשהם מחובקים אל מול חבורת ילדים עם חולצות המועדונים. באותו זמן, ניתן היה לראות דמעות אצל חלק מהאוהדים שהגיעו לעשות כבוד לבלם. לבסוף, בדקה ה-13, מספרו של אסטורי, נעצר המשחק לדקה של שקט אחרון לפני שהמשחק חודש במהלכו חשפו אוהדי פיורנטינה פסיפס בסגול-לבן עם שמו.

כזכור, קפטן פיורה, אסטורי, מת בשנתו בדיוק היום לפני כשבוע. השחקן חגג את יום הולדתו ה-31 רק בחודש ינואר ולפני שלושה שבועות בלבד הוא הפך לאב. הוא החל את הקריירה במילאן, שיחק גם ברומא וערך 14 הופעות בנבחרת איטליה, בהן כבש שער אחד. העונה הבלם רשם 27 הופעות בכל המסגרות במדי פיורנטינה, במהלכן הוא כבש מול ורונה ובישל מול קייבו.

בחזרה לכדורגל, את השער היחיד במשחק כבש ויקטור הוגו בדקה ה-25. הבלם הברזילאי עלה גבוה לכדור של ריקאדו ספונארה ומצא את הרשת. לאחר הכיבוש הוא חשף חולצה של אסטורי והצדיע לה. פיורה עולה זמנית למקום ה-8 על חשבון אטאלנטה, בעוד בנבנטו נותרת עמוק במקום האחרון, מרחק 13 נקודות מחוף מבטחים.

"זאת האחריות שלנו להמשיך את מה שדוידה החל, הוא תמיד יהיה איתנו", אמר סטפנו פיולי בסיום המשחק. חרמן פסייה הוסיף: "כל מה שעשינו ונעשה בעתיד זה עבור אסטורי".

פיולי לא יכול לעצור את הדמעות (Getty)
פיולי לא יכול לעצור את הדמעות (Getty)
ויקטור הוגו לא משאיר עין יבשה בקהל (Getty)
ויקטור הוגו לא משאיר עין יבשה בקהל (Getty)
"להתראות דוידה" (Getty)
"להתראות דוידה" (Getty)
משחק ראשון בלי דוידה (Getty)
משחק ראשון בלי דוידה (Getty)
גם הקהל השתתף במחווה (Getty)
גם הקהל השתתף במחווה (Getty)