קייליני: "יובה לא יציבה כמו בעונה שעברה"

האלופה ספגה הפסד 4 העונה, 2:1 לפיורנטינה. סוזה: "הגיע לנו לנצח"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

נקודה אחת בלבד, זה הפער בצמרת טבלת הליגה האיטלקית אחרי המחזור ה-20. אמנם ליובנטוס יש משחק חסר, אבל הגברת הזקנה התרגלה בשנים האחרונות שהיא לוקחת את התואר בלי פייט של ממש. אמש (ראשון) היא ספגה הפסד רביעי העונה בליגה, רק אחד פחות מהעונה שעברה, 2:1 לפיורנטינה, כשמחכים לה מפגשים מול לאציו, ססואולו ואינטר במחזורים הקרובים.

"לא היה הרבה כדורגל", תירץ מאמן יובנטוס, מקסימיליאנו אלגרי, בסיום, "זו תוצאה רעה עבורינו, אבל עדיין יש לנו סיכוי לפתוח פער של ארבע נקודות מרומא. אף אחד לא חשב שנזכה בתואר בינואר. הקבוצות נותנות הכל נגדנו, כך היה גם נגד גנואה ולכן אנחנו צריכים לתת הכל תמיד. זו הולך להיות מאבק עד הסיום ואנחנו צריכים להילחם על כל נקודה".

המאמן המשיך והסביר מה לא עבד: "לא הזזנו את הכדור בצורה טובה במחצית הראשונה. היה שיפור מסויים בשניה. בגדול, היו יותר מדי טעויות ומשחק המעבר לא היה מספיק טוב, מה שנתן לפיורנטינה בטחון להמשיך וללחוץ. אנחנו חייבים ללמוד מההפסד הזה". המאמן הסביר גם מדוע החליט לספסל את מיראלם פיאניץ': "הייתה לו בעיה קטנה בשריר ולא רצינו לסכן אותו".

בלם יובה, ג'יורג'יו קייליני, רואה קבוצה שונה מהעונה שעברה: "זו לא הייתה הופעה טובה, לא מצאנו עדיין את האיזון. אנחנו יודעים שאנחנו לא יציבים כמו שהיינו אשתקד וראינו את זה גם בניצחונות. בעונה שעברה היו משחקים שהכפפות של בופון לא היו מתלכלכות, אבל העונה קבוצות מגיעות למצבים בקלות יותר נגדנו. עם כל הכבוד, זה לא מתאים ליובנטוס לאבד נקודות מול המילאנזיות ופיורנטינה".

בופון. בעונה שעברה הכפפות לא התלכלכו (Getty)
בופון. בעונה שעברה הכפפות לא התלכלכו (Getty)

בצד המנצח, מאמן מכבי ת"א לשעבר, פאולו סוזה, אולי הציל את עצמו מפיטורים עד סוף העונה עם שלוש הנקודות מול יובנטוס. שמו על הפורטוגלי אמנם הוזכר כמועמד לגברת הזקנה, אבל מערכת היחסים עם ההנהלה והאוהדים בפירנצה גרמה לו להודות שמעמדו נמצא על הפרק.

"אנחנו צריכים לשחק כך כל משחק", הוא אמר בסיום, "אם נשחק עם התשוקה, הרעב, הנחישות והאינטנסיביות הזו יהיה קשה מאוד לנצח אותנו. הגענו ליותר מצבים ובעטנו יותר מהם לשער. הניצחון הגיע לנו. היה נפלא לנצח קבוצה עם איכות כזו שהראתה עליונות על השאר בחמש השנים האחרונות. זה מוסיף לבטחון העצמי שלנו, אנחנו יודעים שאנחנו יכולים לעשות את זה כל שבוע".

שחקן פיורה, פדריקו קייזה, בנו של אנריקו קייזה, שהיה מעורב בשער השני הוסיף: "הניצחון הזה הוא כמו אליפות. היינו יותר נחושים מיובנטוס. השער השני? חשבתי שאני נגעתי בכדור, אבל לא אכפת לי מי מקבל קרדיט. אני רוצה להיות העתיד של פיורנטינה. מקדיש את השער למשפחה שלו".

סוזה. לא הולך כ"כ מהר (Getty)
סוזה. לא הולך כ"כ מהר (Getty)
ככה נראית קבוצה שניצחה את האלופה (Getty)
ככה נראית קבוצה שניצחה את האלופה (Getty)