הסנסציה של אירופה: קארפי עלתה לסרייה א'

הקבוצה, שב-2009 עוד בילתה בליגה החמישית, עשתה היסטוריה פרטית. בליגה הראשונה: 1:2 לאינטר על 9 שחקני אודינזה

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

הנה עוד סיבה מדוע כל כך הרבה אנשים אוהבים את הספורט הזה. קארפי הקטנה, קבוצה שב-2009 עוד שיחקה בליגה החמישית באיטליה, עשתה הערב (שלישי) היסטוריה פרטית וסנסציה ענקית, כשהעפילה לראשונה לליגה הבכירה. קארפי, רק כדי לסבר את האוזן, קיימת כבר 106 שנים.

0:0 ביתי עם בארי הספיק לקארפי להבטיח את הכרטיס הנכסף וההיסטורי לסרייה א', ארבעה מחזורים לפני סיום העונה. רוצים עוד נתון כדי להבין כמה ההישג מדהים? רק בעונת 2013/14, זו הקודמת, שיחקה קארפי לראשונה בליגה השנייה באיטליה. בעונה הבאה, אם כן, הסנסציה של ארץ המגף כבר תשחק מול קבוצות כמו יובנטוס, לאציו, אינטר ומילאן. סיפור מהאגדות.

"שמחה גדולה הלילה..." (GETTYIMAGES)
"שמחה גדולה הלילה..." (GETTYIMAGES)
פודלסקי עלה מהספסל והביא ניצחון לאינטר (gettyimages)
פודלסקי עלה מהספסל והביא ניצחון לאינטר (gettyimages)
די נאטלה איזן זמנית (gettyimages)
די נאטלה איזן זמנית (gettyimages)

בליגה הראשונה: ניצחון דחוק לאינטר
בעבר הלא כל כך רחוק, אינטר הייתה אחת מאריות היבשת ומושא הפחד של קבוצות הסרייה א'. הימים האלו חלפו אבל זה לא אומר שהחבורה של רוברטו מאנצ'יני תוותר בקלות לירבותיה. הערב גברה אינטר 1:2 על אודינזה, שנשארה ב-9 שחקנים מהדקה ה-58.

לא הרבה קרה במחצית הראשונה למעט העובדה שמאוריציו דומיצי ירד לתיקול מסוכן על הרנאנס וראה את הצהוב השני בדקה ה-40. שחקני אינטר עלו למחצית השנייה בידיעה שזו ההזדמנות שלהם לברוח ובדקה ה-48 הגיע גם השער הראשון של הנארזורי. מאורו איקרדי ניגש לבעוט בעיטת עונשין מ-11 מטרים וכבש את הראשון עבור אינטר.

2 דקות מאוחר יותר אודינזה הצליחה להפתיע והישוותה את התוצאה כשאנטוניו די נאטלה קיבל כדור מצויין מאלאן ושלח פצצה מקצה הרחבה ישירות לתוך השער. החגיגה של אודינזה הייתה מוקדמת כי בדקה ה-58 עמנואל אגיימאנג-באדו ראה גם הוא את הצהוב השני והשאיר את הזברות הקטנות ב-9 שחקנים. בדקה ה-65 הגיע השער שעשה את ההבדל כשלוקאס פודולסקי (נכנס באותה דקה למשחק) שלח פצצה אדירה מחוץ לרחבה לפינה השמאלית העליונה.

בעקבות הניצחון, אינטר עולה זמנית למקום ה-7 בטבלה, לפחות עד שגנואה וטורינו ישלימו את המשחקים שלהם. ביום ראשון החבורה של מאנצ'יני תארח את קייבו שממוקמת במקום ה-14 בטבלה. אודינזה תפגוש במחזור הבא את ורונה הממוקמת במקום ה-12.