אחרי 3 חודשים בלבד: זולה פוטר מקליארי

ה-2:0 לסמפדוריה הוביל לסיום דרכו. זמאן, שעזב רק בדצמבר, אמור לחזור

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בקריירה שלו כשחקן, ג'יאנפרנקו זולה היה ללא ספק אחד מהכדורגלנים ששווה לראות אותם וגם לשלם לא מעט בשביל רגעים של גאונות ויצירתיות ממעלה ראשונה. אולם, קריירת האימון של זולה ניצבת בניגוד גמור לכך. המאמן האיטלקי בן ה-48 פוטר היום (שני) מקליארי בעקבות ההפסד השלישי ברציפות, 2:0 בשבת לסמפדוריה.

זולה הדריך את קליארי במשך 11 משחקים בלבד, בהם רשם שני ניצחונות, שתי תוצאות תיקו ושבעה הפסדים. בתקופתו ספגה הקבוצה 22 שערים וכבשה 12 בלבד. בהודעה רשמית שפורסמה באתר של המועדון האיטלקי: "קליארי החליטה לפטר את זולה ואת הצוות המקצועי שלו. ההחלטה נעשתה בלית ברירה ומתוך כבוד לאדם דגול, שכתב בעצמו מספר עמודים בלתי נשכחים בספר ההיסטוריה של המועדון". יש לציין כי זולה סיים את הקריירה שלו כשחקן בקליארי, במדיה כבש 22 שערים ב-74 הופעות.

"אנחנו מודים לזולה ולצוות שלו על העבודה המסורה והמקצועית שנעשתה בקבוצה בחודשים האחרונים", נכתב באתר הרשמי. מי שאמור להחליף את זולה הוא המאמן הצ'כי זדנק זמאן, שהיה זה שעזב את המועדון בדצמבר ופינה את מקומו לזולה. זמאן יחזור משום שממילא יש לו חוזה בקליארי, שמשלמת את שכרו עד תום העונה.

זולה הדריך במשך שנתיים את ווסטהאם ולאחר מכן עבד שנה בנבחרת הנערים של איטליה, לפני שהתפנה לאמן את ווטפורד במשך עונה וחצי. הקדנציה האחרונה הייתה קצרה במיוחד כאמור - 3 חודשים בלבד בקליארי, שמדורגת במקום ה-18 בליגה האיטלקית לאחר 26 מחזורים, מתחת לקו האדום. הפער בין קליארי לאטאלנטה, שנמצאת מעל הקו במקום ה-17, עומד על 4 נקודות.