"בניטס יישאר בנאפולי, מסיר את הכובע בפניו"

נשיא התכולים חגג זכיה בגביע, שהוקדש לפצוע. רפא: "אינסינייה מכריע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
דה לאורנטיס ובניטס, ממשיכים יחד (gettyimages)
דה לאורנטיס ובניטס, ממשיכים יחד (gettyimages)
תחילת כתבה

"אנחנו מקדישים את הניצחון הזה לעיר נאפולי, כולל לנאפוליטני שהיה מעורב לצערנו בתקרית ירי, ומודים לרשויות שהבהילו אותו במהירות לבית החולים והצילו את חייו". המילים של נשיא המועדון אאורליו דה לאורנטיס הדגימו עד כמה המצב באיטליה רגיש, גם אחרי שזוכים בגביע עם 1:3 על פיורנטינה בגמר.

פתיחת המשחק באולימפיקו של רומא התעכבה בכארבעים דקות לאחר התנגשויות אלימות ברחובות, שהובילו לפציעותיהם של 10 אוהדים - אחד מהם קשה לאחר שנורה בחזהו. המשטרה המקומית התעקשה שאין לפצוע קשר למשחק ובמגרש שיכנעו מארק האמשיק ונציגים מפיורנטינה את האוהדים לשמור על הפסקת האש ולאפשר את קיום הגמר.

"פתרנו את הבעיה בעזרתם של שני ארגוני האולטראס, שגילו הבנה ושיתפו פעולה", הסביר דה לאורנטיס המאושר, שקבוצתו זכתה פעמיים בגביע בשלוש העונות האחרונות. "אני לא מרגיש צורך להגן על בניטס, הוא מקצוען גדול ומאמן יוצא דופן, שעם כל הקשיים נשאר תמיד חיובי בניסיון להשיג תארים. לאמן בנאפולי זה לא כמו לעבוד במקום אחר, האמינו לי. אני מסיר את הכובע בפני רפא. הוא חלק מהארגון ויישאר".

"אני חושב שזה היה משחק יפה. האוהדים ראו שהקבוצה נתנה 100 אחוזים וזה מה שחשוב", סיכם רפא בניטס, שחלק שבחים לכובש הצמד הצעיר: "בלי ספק אינסינייה צריך לקבל זימון לגביע העולם, הוא שחקן שמסוגל לעשות את ההבדל בכל משחק. ידענו שכולנו ננצח יחד או נפסיד יחד. אני מרוצה מאוד, פיורנטינה קבוצה חזקה ועבדנו קשה כדי לנצח אותה".

גם מאמן פיורנטינה וינצ'נזו מונטלה הודה לאוהדים: "הם היו נפלאים, וזה לא פשוט בהתחשב בתוצאה. הם מצליחים לראות מה המועדון, השחקנים והמנהלים מצליחים לתת. בניגוד למה שאנשים חושבים, הליגה האיטלקית מאוד תחרותית ונוכל להסתמך על רוסי שחזר בעונה הבאה".

אינסינייה, שחקן מכריע (gettyimages)
אינסינייה, שחקן מכריע (gettyimages)
היגוואין. שנה ראשונה באיטליה, תואר ראשון עם נאפולי (gettyimages)
היגוואין. שנה ראשונה באיטליה, תואר ראשון עם נאפולי (gettyimages)
דה לאורנטיס, ההשקעה משתלמת (gettyimages)
דה לאורנטיס, ההשקעה משתלמת (gettyimages)