"לדור פרץ אסור לחזור לארץ. סולומון? הישראלי הטוב ביותר כיום"

אייל ברקוביץ התייחס ב"אולפן הלילה" לעתידו של הקשר ("הוא עשה בישראל הכל. מכבי ת"א תמיד תחכה לו"), וייעץ לסולומון: "הרבה יותר טוב מזהבי, אבל יצטרך להיות חוצפן יותר כדי להצליח באנגליה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )

צפו בדבריו של ברקו בראש העמוד >

שוק השחקנים הישראלים רותח, ומי שנמצאים בימים אלו במוקד העניינים הם מנור סולומון ודור פרץ. הראשון צפוי לחתום בפולהאם ולהגשים את חלומו לשחק בפרמיירליג. פרץ נמצא בסיטואציה שונה, לאחר שחוזהו בוונציה הותר, והוא כעת צריך להחליט האם לנסות ולמצוא קבוצה אחרת באירופה, או לחזור לבית המוכר במכבי ת"א.

בתכנית 'אולפן הלילה', התייחס אייל ברקוביץ' לשני השחקנים, ודיבר תחילה על סולמון: "כשאתה מגיע בהשאלה, יש פה בעייתיות. זה לא רכש ששמו עליו הרבה כסף ויש עדיפות. אני הייתי במצב של השאלה, וזה מצב שאתה צריך לקחת, אתה צריך לנגוס, אתה צריך להיות רע. אתה צריך לדעת לקחת את המושכות".

"צריך לראות איך הוא יתאקלם בכדורגל האנגלי, זה כדורגל אחר. הוא צריך יהיה לדעת להיות חוצפן. אם אתה לא חוצפן, אין לך מה למכור. אני מחזיק ממנור בטירוף, הוא הישראלי הכי טוב בלי בכלל מתחרים, הוא טוב מכולם בכמה דרגות. אני קצת מתפלא איך אין עליו עוד הצעות".

"היום הוא יותר טוב מזהבי. אין מה להשוות בכלל, הוא כוכב כדורגל והוא בשיא שלו. מנור זה כוכב. אני לא מבין איך הוא לא קיבל הצעה מקבוצה גדולה. לא יהיה קל למנור. יש הבדל גדול בין לעבור שחקן נגד אלבניה, לבין לעבור מגן אנגלי. המהירות היא שונה, העוצמות שונות, הקצב אחר. זה הבדל ענק".

"הוא גם מגיע לקבוצה שככל הנראה תהיה בתחתית. זה לא מנצ'סטר סיטי ששולטת במשחק כל הזמן, אתה כל הזמן בהתקפה. בפולהאם הוא יראה את הכדור פחות. דבר נוסף, המגרש שלהם הוא מאוד בעייתי. הוא נותן אווירה דחוסה, אני אישית הייתי שונא לשחק שם. כאילו כל הזמן לוחצים אותך ארבעה שחקנים".

לקראת סיום דבריו, סיפק ברקו את הסקופ של הערב וסיפר: "מנור סולומון היה אמור לחתום באתלטיקו מדריד. עידן עופר, הבעלים הישראלי, רצה אותו, וברגע האחרון הוא החליט לחתום בפולהאם. המאמן דייגו סימאונה לא הצליח להיפגש איתו, והמאמן של פולהאם פגש איתו ודיבר איתו, והם נתנו לו דדליין עד מחר".

בהמשך, ייעץ ברקו לדור פרץ, שצריך כאמור להחליט האם הוא ממשיך באירופה: "אני לא מסכים שהוא התרסק, הוא פשוט לא שיחק מספיק. לליגה הישראלית הוא יוצא מן הכלל, אני לא בטוח שאיטליה זאת הרמה שלו. גם בנבחרת אנחנו רואים שהוא לא טוב. חס וחלילה שיחזור. רק להישאר בחו"ל. הוא עשה פה הכל, היה שחקן העונה. הוא בסך הכל בן 27".

"אסור לו לחזור לישראל. לא להקשיב לאמא שלו, ולא לאבא שלו וגם לא לסבתא. יש לו קריירה שלו עוד 7-8 שנים, כל עוד הוא יכול להיות בחו"ל שיהיה שם. מכבי תל אביב תמיד תחכה לו. הליגה השנייה באנגליה היא ליגה נהדרת. הרבה קהל, כסף טוב, מגרשים נהדרים".

מעבר לתגובות