כובשי פסגות: לקראת הערב של זהבי ועבדה

מוק' הצ'מפיונס: כוכב פ.ס.וו יוכל לנפץ שיאים היסטוריים, הישראלי של סלטיק ירצה להמשיך את הבכורה החלומית. וגם: המפגש האפשרי בשבוע הבא

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

שבוע בדיוק אחרי תצוגת השיא של ערן זהבי ב-1:5 של פ.ס.וו איינדהובן מול גלאטסראיי, הערב (רביעי, 21:00) יעלה הישראלי למשחק הגומלין מול הקבוצה הטורקית במטרה להשלים את המשימה ולהעפיל לסיבוב המוקדמות השלישי של ליגת האלופות. במידה והחלוץ וקבוצתו יעשו את עבודתם נאמנה, מי שעשויים להמתין לו הם ליאל עבדה, ניר ביטון וסלטיק למפגש אירופי על טהרת הליגיונרים.

ראשית, נזכיר מה עשה זהבי במפגש הראשון באיצטדיון "פיליפס". לראשונה לעיני איצטדיון מלא, הישראלי התפוצץ עם שלושער ענק, אליו הוסיף בישול גאוני למריו גצה שהובילו את איינדהובן ל-1:5 נפלא, שרק טרגדיה ספורטיבית היסטורית תמנע את העפלתה לשלב הבא.

כזכור, במסגרת הלילה הגדול של החלוץ, רשם חלוצה של פ.ס.וו מספר הישגים אישיים שהכניסו אותו לספרי ההיסטוריה. עם 332 שערים בקריירה, התקרב זהבי למרחק 2 שערים מאלון מזרחי (334), ונראה כי בקרוב מאוד יעבור ה"אקדוחן" את ה"אווירון". בנוסף, השלושער מול הטורקים העלה את מאזנו של הישראלי ל-15שערים במסגרת מוקדמות ליגת האלופות, שער אחד פחות מלמרקוס טבארס הברזילאי המשחק במאריבור הסלובנית. אגב, טבארס כבש 3 מ-16שעריו מול קבוצות ישראליות (2 מול מכבי חיפה ו-1 מול הפועל באר שבע).

הישראלי, שלפי הדיווחים צפוי לעלות ב-11 של פ.ס.וו גם בגומלין, יקווה להמשיך לנסות ולשבור שיאים אישיים וקבוצתיים גם על אדמת טורקיה. כש-8 מ-10 השערים האחרונים של קבוצתו במסגרות האירופיות נכבשו על ידי הישראלי, ומאזנו האישי עומד על 9 שערים ב-7 הופעות במסגרות הללו, נראה כי הציפיות מהחלוץ ימשיכו להיות בשמיים גם הערב.

ערן זהבי. רוצה להמשיך ולשבור שיאים (GETTY)
ערן זהבי. רוצה להמשיך ולשבור שיאים (GETTY)

ואם בסטטיסטיקות עסקינן, שימו לב לנתון הבא: הסיכויים של פ.ס.וו להעפיל לשלב הבא, מבחינה היסטורית, עומדים על לא פחות מ-98.9%. בהתחשב ביתרון ארבעת השערים, בתוספת ביטול חוק שערי החוק שלא מאפשר לטורקים לנצח 0:4 ולעלות, עושה רושם כי פ.ס.וו נמנצאת כפסע מסיבוב המוקדמות השלישי.

מי שעשויה להמתין לזהבי וחבריו בשלב הבא היא סלטיק של ליאל עבדה וניר ביטון. האחרון, שלא ייקח חלק במשחק הגומלין מול מיטיולנד הדנית (הערב, 20:45) עקב הרחקה, יעודד את החלוץ הישראלי במשחקו הרשמי השני במדים הירוקים-לבנים. כזכור, עבדה הציג יכולת נפלאה וכבש את שער הבכורה שלו ב-1:1 במשחק הראשון, אך הוחלף בדקה ה-45 בעקבות הרחקתו של ביטון דקה לפני כן.

סלטיק יודעת שבעקבות התיקו המאכזב, הגומלין מול מיטיולנד יהפוך לקשה במיוחד. הדנים, שבעונה שעברה העפילו לראשונה בתולדותיהם לשלב הבתים של ליגת האלופות, שואפים להפוך לחברי קבע במפעל הבכיר באירופה ויקוו להפוך את התוצאה הטובה מגלאזגו למפתח לעלייה לסיבוב המוקדמות השלישי. עבדה, שבשבוע שעבר ערך את הבכורה הרשמית שלו בקבוצתו החדשה, צפוי לקבל את המקום ב-11 בשנית וינסה להיות זה שיסדר לחבריו את מפגש מרתק מול ערן זהבי ופ.ס.וו איינדהובן.

ליאל עבדה. אחרי בכורה חלומית, ירצה לשמור על הרושם החיובי בסקוטלנד (GETTY)
ליאל עבדה. אחרי בכורה חלומית, ירצה לשמור על הרושם החיובי בסקוטלנד (GETTY)
מעבר לתגובות