טוטו תמוז: "הסיכוי שאחזור לשחק כדורגל נמוך מאוד"

הסטיגמה השלילית ("עשו לי עוול, שפטו אותי בגלל המשקל"); המצב אליו נקלע ("לא ציפיתי להיות ללא קבוצה בגיל 33") וההצעות להן סרב ("לא אגיע למקומות שאתאכזב בהם"). החלוץ פתח את הלב בראיון ל"מגרש פתוח" וטען: "יש סטיגמה ששחקנים מעל גיל 30 הם גמורים"

תגיות: טוטו תמוז

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

עד לפני כמה שנים, טוטו תמוז היה מבכירי החלוצים בישראל. אחרי שכיכב בבית"ר ירושלים, הפועל תל אביב ונבחרת ישראל, הקריירה של תמוז היתה אמורה להתרומם למקומות הגבוהים ביותר. אך מספר טעויות בדרך, חוסר מזל וקבלת החלטות לא נכונה שמה את תמוז על מסלול בו לא דמיין שיהיה בגיל 33 - ברומניה, ללא קבוצה.

"האם אחזור לשחק? הסבירות מאוד נמוכה, זה ברור גם לי. אין ספק שזה חלום שלי לחזור, את כל החלומות שלי הגשמתי, אבל קשה לי מאוד לראות את זה קורה היום", פתח החלוץ, "אני נמצא בתקופה ארוכה ללא כדורגל. גם אם אני עושה אימונים אישיים ומתאמן עם קבוצה בבוקרשט זה לא אותו הדבר. מאוד הייתי שמח לחזור, אבל אני ריאליסטי ולא יכול להיות אופטימי. יהיה לי קשה מאוד לחזור".

תמוז חשף על אפשרות שהיתה לו בתקופה האחרונה: "הייתה לי אופציה לחזור לדינמו בוקרשט שהציעה לי הצעה, אבל בסופו של דבר זה לא יצא לפועל, גם בגלל ששנה וחצי לא שיחקתי כדורגל. מסתכלים קדימה ומתעסקים במה שיש".

על האפשרות שיסיים את הקריירה בקרוב אמר: "לא אמרתי שאני פורש, אמרתי שהסבירות שאחזור לשחק נמוכה מאוד, אבל תמיד רוצים לראות את הטוב שבדבר. מאוד קשה לכדורגלן להגיע למסקנה שהוא רוצה לפרוש", סיפר והוסיף על המחשבה לחזור בישראל, "חשבתי לחזור לארץ, היו לי כמה הצעות, אבל לא מה שרציתי, לא מליגת העל ואמרתי לעצמי שאין טעם בזה. אני לא רואה את עצמי מגיע למקומות שאתאכזב להיות בהם, זה ירסק לי את הנשמה. אני אדם אמוציונלי ואני צריך את המוטיבציה לחזור ולא מצאתי את זה בשנים האחרונות. אני מאוד מבסוט מאיפה שאני נמצא היום, אבל גם יש לי טעם חמוץ בפה. לא ציפיתי להיות בגיל 33 ללא קבוצה, אבל אני גם אסיר תודה על התקופה שעברתי בקריירה שלי".

טוטו תמוז בימים ימים יותר (אלן שיבר)
טוטו תמוז בימים ימים יותר (אלן שיבר)

"הזכרונות מהפועל ת"א תמיד נותנים לי חיוך גדול", סיפר תמוז על האקסית באדום, "לא משנה איך סיימתי שם, נהניתי מכל שלוש השנים שלי. הפועל ת"א עשתה שינוי גדול בינואר שהציל לה את העונה, אבל יהיה להם משחק קשה מאוד בחצי הגמר. ראיתי את בית"ר ת"א/בת ים והם לא פראיירים בכלל. יש להם כמה כשרונות", סיכם.

על מאבק האליפות והגביע סיפק החלוץ תובנה מעניינת: "מכבי חיפה תזכה באליפות, באמת מגיע לה, קבוצה שכיף לראות אותה. היא משחקת את הכדורגל הכי יפה בארץ, למרות שמכבי ת"א תמיד בפינה. מה עם הגביע? הייתי שמח שמכבי חיפה תיקח גם דאבל".

על הרצון לחזור לשחק סיפר: "ברור שאני מתגעגע, כדורגל זה דרך חיים וכשדרך החיים שלך נוטה לכיוון אחר אתה מרגיש לא טוב עם עצמך. צריך לדעת להסתגל. הרבה שחקנים מנוסים הם לא חלק מקבוצה לצערי הרב. יש סטיגמה בכדורגל הישראלי ששחקנים מעל גיל 30 הם שחקנים גמורים ואפשר לספור על כמה ידיים שחקנים שיושבים בבית ויכולים לעזור עם נסיון וקבוצות ממש פוסלות את הגילאים האלה וזה חבל. אנשים לא מעריכים את הנסיון של השחקנים האלה, אולי הם לא יוכלו לעזור מקצועית כרגע, אבל תנו להם להיות שנה שנתיים בסביבה של השחקנים הצעירים זה ייתן להם המון".

זוכר חסד נעורים לאדומים (אלן שיבר)
זוכר חסד נעורים לאדומים (אלן שיבר)
מעבר לתגובות