"סולומון יכול לשחק ברמות הכי הגבוהות של אירופה"

מהחוצפה הישראלית, דרך עסקת העברתו של ניימאר לפ.ס.ז' ועד העתיד של שחקן שחטאר דונייצק. לישראלי הכי משפיע בכדורגל העולמי קוראים זהבי, אבל לא ערן. פיני זהבי מדבר

מוטי פשכצקי
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בכל פעם שהשם "זהבי" מופיע בכותרות בישראל, כולם יודעים למי הכוונה. אין מותגים הרבה יותר חזקים מחלוץ פ.ס.וו בארץ. אלא שאם תעשו חיפוש בגוגל על השם "Zahavi" או תשאלו מחוץ לישראל על האסוציאציה הראשונה שעולה להם בהקשר הזה, דווקא שם של מישהו אחר עולה - זה של פיני זהבי.

נדמה שבכל קיץ מחדש כמו של סוכן העל עולה כמי שאחראי על העתיד של השחקן הכי חם כרגע בחלון ההעברות. אם זה ניימאר בעבר, או דויד אלאבה בחלון הנוכחי. כל העולם מחכה למוצא פיו, ולמרות שבארץ הוא לא זוכה להרבה כותרות, אין ספק שהוא הישראלי המשפיע ביותר בכדורגל העולמי.

"זו מחמאה גדולה", אומר זהבי לערוץ הספורט על הקביעה ולא פוחד להצהיר כי "החוצפה, בוודאות בראשית דרכי", זו התכונה הכי ישראלית שעזרה לו להפוך לכזה. כשהוא מתבקש להיזכר בעסקה אחת שבולטת מעל כל השאר, זהבי מתקשה, אבל בסופו של דבר חוזר לרגע שהדהים את הכדורגל העולמי ב-2017: "קשה להיזכר בעשרות העיסקות שעשיתי ישירות או בשילוב אחרים, אבל ללא ספק שהעברת ניימאר מברצלונה לפאריס סן ז'רמן היתה מיוחדת במינה, ולאו דווקא בשל סכום ההעברה האסטרונומי".

ניימאר. הכי גדול (Getty)
ניימאר. הכי גדול (Getty)
זהבי. החוצפה הישראלית עזרה לו (Getty)
זהבי. החוצפה הישראלית עזרה לו (Getty)

כזכור, במהלך שהשפעותיו על הכדורגל העולמי ניכרות עד היום, ניימאר החליט להשאיר את שלישיית MSN יתומה מה-N ולעבור לפ.ס.ז' תמורת סכום שיא שספק אם יישבר אי פעם - 222 מיליון יורו. זה גם הסכום שהיה נקוב בסעיף השחרור שלו, ושולם על ידי לברצלונה כדי להשלים את המעבר. זהבי, מאחורי הקלעים, היה השושבין של העסקה.

כעת, לצד הכוכבים הגדולים של הכדורגל העולמי, זהבי גם לקח על עצמו פרוייקט נוסף - למצוא את הקבוצה המתאימה ביותר למנור סולומון. הכישרון של שחטאר דונייצק נמצא על סף השלב הבא, שיכול להיות החשוב ביותר בקריירה שלו אחרי עונת פריצה בענקית האוקראינית, בה כבש לראשונה בספרות כפולות, כולל כיבושים מול ריאל מדריד בליגת האלופות.

כשנשאל זהבי אם יש שחקן ישראל שהוא רואה כרגע שיכול לשחק ברמות הגבוהות של הכדורגל העולמי, הוא מהסס, אבל התשובה די ברורה מאליה. "אני לא מכיר מספיק טוב את הכדורגל הישראלי , אבל אני סבור שלמנור סלומון יש את התכונות הללו". כעת, רק צריך מישהו שידאג שהוא יהיה שם, ותסמכו על זהבי שזה יקרה.

סולומון. "יכול לשחק ברמות הכי גבוהות" (Getty)
סולומון. "יכול לשחק ברמות הכי גבוהות" (Getty)
מעבר לתגובות