מואנס דאבור: "כשרציתי לחזור לקצב, הגוף לא נתן לי"

הקורונה, החזרה לכושר והמצב בגרמניה: חלוץ הופנהיים והנבחרת ל"מגרש פתוח"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אחרי תקופת יובש לא קלה, מואנס דאבור מתחיל לחזור לכושר: החלוץ הישראלי של הופנהיים נמצא בפורמה נהדרת, עם ארבעה שערים בשלושת המשחקים האחרונים - כולל צמד בנורבגיה נגד מולדה במסגרת הליגה האירופית. רגע לפני שיפגוש אותה שוב, במסגרת הגומלין, הוא התראיין ל"מגרש פתוח" - וגם גילה מעט על התקופה בה חלה בקורונה, ואיך זה משפיע על שחקן ברמתו.

"עברו עליי חודשים מאוד קשים", סיפר דאבור על תקופת ההתאוששות, "לא חזרתי לעצמי גופנית, וגם באימונים היה לי קשה. כל הזמן רציתי להיכנס לקצב, והגוף פשוט לא נתן לי. המספרים? האמת היא שלא קיבלתי כל כך הרבה דקות, אז לא ספרתי אותם כמו שכולם ספרו. ברגע שקיבלתי הזדמנות בהרכב, החזרתי. רציתי לחזור לעניינים, אבל ככה זה הרבה יותר מתוק".

איך מתמודדים? "היה לי קשה מאוד, אבל הצוות מאוד עזר לי, וסיפק תמיכה לא מובנת מאליה. לזכותם ייאמר שהם היו סבלניים איתי, הורידו בעומס שלי כשהיה צריך, וזה השתלם לכולם - גם לי וגם לקבוצה בסופו של דבר. היה שבוע מדהים, אני מקווה שגם נעפיל לשמינית הגמר".

ומה לגבי הופנהיים? "פתחנו ממש טוב את העונה, שתי ניצחונות וגם ניצחונות מול באיירן, אבל אז נפלנו. התחילו כבר לדבר על מאבקי תחתית. זה לא מה שציפינו בשלב הזה של העונה. לא הכי טוב אבל גם לא רע, אפשר מכאן להתקדם". דאבור סיפק גם הצצה למצב בגרמניה: "היציעים עדיין ריקים כאן", הוא אמר, "יש סגר. המצב לא הכי טוב, ואני מאמין שיתחילו בקרוב לחסן כאן".

"מפה אפשר רק להתקדם". חבריו בהופנהיים (getty)
"מפה אפשר רק להתקדם". חבריו בהופנהיים (getty)