"פוטנציאל לטופ אירופי". רומא בונה על סוף פודגוראנו

הקשר ממשיך להרשים, ושוב נכלל בסגל הבכיר. אחד מסוכניו, פאסקואלי: "מעריכים אותו. דחינו הצעות לשאול אותו בחלון". שותפו, שחר גרינברג: "ההצלחה שלו פתחה דלתות"

יגאל גולדשטיין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

רק שני שחקנים מקבוצת המשנה (הפרימוורה) של רומא נכללו בסגל של רומא למשחק אמש (ראשון) מול בנבנטו (0:0) במסגרת המחזור ה-23 בליגה האיטלקית. הראשון הוא אמיר פראטוביץ', בלם סלובני בן 19 והשני - סוף פודגוראנו. זו לא הפעם הראשונה שהקיצוני הישראלי שהגיע ממכבי חיפה מוצא את עצמו לצד שמות כמו אדין דז'קו, הנריק מיקיטריאן ופדרו באחת הליגות הטובות באירופה. הוא עדיין לא קיבל דקות בכורה בסרייה A, אבל בקצב ההתקדמות שבו הוא נמצא, גם זה יגיע.

הקשר בן ה-19 סוחט מחמאות מהצוות המקצועי ברומא ומג'נגל בין קבוצת המשנה, בה הוא שחקן הרכב קבוע, לבין הקבוצה הבכירה. גם ההתאקלמות שלו עברה בצורה חלקה בעזרת הקהילה היהודית ברומא, שמזמינה אותו לארוחות שמזכירות את הבית. "אני מדבר עם מנהל הקבוצה מורגן דה סנטיס מדי שבוע, הוא מאוד מוערך", מספר הסוכן טיציאנו פאסקואלי המייצג את פודגוראנו יחד עם שחר גרינברג, "ברומא חושבים שהוא יכול להיות אחד משחקני הכנף הטובים באיטליה ובאירופה".

"הוא עוד צריך לשפר את היכולת ההגנתית", ממשיך פאסקואלי לנתח, "ברמה הטכנית, הוא לומד עוד מדי שבוע. כולם מאוד אוהבים אותו ברומא. מספר קבוצות מהליגות הבכירות פנו אלינו וביקשו להשאיל אותו, אבל החלטנו יחד עם דה סנטיס, סוף ומשפחתו להישאר ברומא". גרינברג מוסיף: "ברומא רואים בו שחקן של הבוגרים, ומדי פעם מבקשים ממנו לו לשחק עבור הפרימיוורה".

פודגוראנו עם גרינברג ודה סנטיס. בדרך הנכונה
פודגוראנו עם גרינברג ודה סנטיס. בדרך הנכונה

הרושם הטוב שהותיר פודגוראני ברומא עשוי להביא לכך ששחקנים צעירים נוספים יעשו את הדרך מליגת העל לליגת הפרימוורה האיטלקית, ואולי אף יותר מכך. "סוף מאוד מפוקס. הוא אוהב ללמוד, הוא רוצה להוכיח לכולם שהוא שחקן מצוין", אומר פאסקואלי, "עם היכולות שלו הוא יכול לשחק בכל הליגות הבכירות. אנחנו מנסים להביא כרגע שחקנים נוספים מישראל לאירופה".

גרינברג מוסיף: "ההצלחה של סוף פתחה דלתות עבור השחקן הישראלי. אף אחד לא ידע מי הוא ואחרי חודש וחצי, הוא כבר התאמן עם הבוגרים. בגלל הקורונה, הרבה פרוייקטים נתקעו. בקרוב נראה תנועה של שחקנים לאיטליה ולאירופה".

ובעוד הוא מנסה לפלס דרך לקבוצה הבוגרת ברומא, פודגוראנו מתמודד עם בעיה ביורוקרטית מבית. לאחרונה הוא הגיש בקשה לקבל מעמד של ספורטאי עילוי, בדומה למעמד של מנור סולומון, אבל עדיין לא קיבל את האישור. הקריטריון אומר כי לקבל את הסטטוס על הספורטאי לשהות בחו"ל לתקופה של עד 3 שנים עם אופציה לשנה נוספת, שבסיומה ימלא את חובת שירותו הצבאי. כרגע הוא משלים את העונה הראשונה שלו מחוץ לישראל.

בחזרה לרומא, למרות ה-0:0, היא מדורגת במקום השלישי בליגה האיטלקית מתחת לשתי המילאנזיות, כך שיש סיכוי לא רע שפודגוראנו, אם יישאר בבירה האיטלקית, יזכה לצפות מקרוב בשחקנים הטובים בעולם בליגת האלופות. אבל עוד חזון למועד.

פאסקואלי (באפור). "יכול לשחק בכל הליגות הבכירות"
פאסקואלי (באפור). "יכול לשחק בכל הליגות הבכירות"
מנור סולומון. קיבל מעמד של ספורטאי עילוי (Getty)
מנור סולומון. קיבל מעמד של ספורטאי עילוי (Getty)
מעבר לתגובות