ערן זהבי: שמידט אמר לו כי הוא "מתאים בול לקבוצה"

מאמן פ.ס.וו איינדהובן שכנע את כוכב הנבחרת, שמחכה להסדיר את ענייניו מול גוואנגז'ו. מקורבים לחלוץ: "הכסף לא עניין, אלא להיות בליגה בה הוא יוכל להביא את היכולות שלו"

תגיות: ערן זהבי..

מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

ערן זהבי בדרך לליגה ההולנדית. המו"מ להתרת חוזהו של החלוץ בגוואנגז'ו ר.פ. וקבלת האישור הסופי מהסינים למעבר לאיינדהובן ההולנדית, נמשך גם אחרי חצות שעון ישראל בשל הבדלי השעות בין הולנד ישראל וסין, כשרונן קצב מנהל את האירוע מול ראשי הקבוצות.

בסביבתו של זהבי אישרו את הפרסום הראשון כאן באתר, לפיו כוכב נבחרת ישראל סיכם עקרונית על חוזה לשנתיים וישתכר כ-1.5 מיליון יורו נטו לעונה כשכר בסיס. בנוסף, זהבי יוכל להקפיץ את שכרו משמעותית בהתאם להישגים אישיים של שערים ובישולים והישגים קבוצתיים בליגה ובאירופה.

הבחירה של זהבי שהיה מחוזר גם בטורקיה ובספרד הייתה קלה לאחר שיחה שהתקיימה בינו לבין המאמן הגרמני של איינדהובן, רוג'ר שמידט. "אני יודע מה אתה שווה ואתה מתאים בול לקבוצה שלי", אמר לו המאמן שזוכר את זהבי מבקיע שש פעמים בחמישה מפגשים מול הקבוצה אותה אימן, בייג'ין ג'ואן. "בלי לזלזל בהצעות האחרות שיש לך, איינדהובן היא היעד הכי טוב עבורך בגלל הליגה ההולנדית, המאבק על תואר במדינה, ההשתתפות בליגה האירופית".

זהבי בדרך להולנד (אלן שיבר)
זהבי בדרך להולנד (אלן שיבר)

"את ערן לא עניין כסף אלא להמשיך ולהיות בטופ ובליגה בה יוכל להביא לידי ביטוי את היכולות האדירות שלו. הוא רצה להגיע למקום שהמאמן רוצה אותו", אמרו בסביבתו של השחקן שכרגע העדיף שלא להתראיין ועל פי מקורביו גם נפגע מהדרך בה הסינים מעבירים מסרים לתקשורת במדינה כנגד מי שהם בעצמם מינו לקפטן.

זהבי מעוניין שהנושא ייסגר כמה שיותר מהר כדי שיוכל לבוא לנבחרת בראש שקט ובכושר גופני ראוי למשחק הכי חשוב של ישראל ב-50 השנים האחרונות. על פי התקשורת בסין, זהבי יתבקש לוותר על כספים שמגיעים לו או לחילופין לדאוג לכך שההולנדים ישלמו פיצוי עבור התרת חוזהו לפני הזמן.

כמו כן, זהבי לא שיתף יותר מדי אנשים בהחלטה. להוציא את חברו הקרוב, ערן שדו, המשפחה הקרובה והסוכן שמלווה אותו לאורך כל הדרך, הוא לא רמז כלום. במסע הנבחרת בסקוטלנד ובארץ מול סלובקיה הוא התעניין על איכות הליגה ההולנדית, אבל ההנחה בנבחרת הייתה שהוא מדבר על התעניינות מצד אייאקס. בנג'ימן קוגל, מאמן הכושר של הנבחרת בתקופת אנדי הרצוג שנמצא היום באיינדהובן הבהיר כי זהבי למרות גילו הוא שחקן שובר שיוויון, וגם אנדי הרצוג נשאל לגביו וענה בהחלטיות.

שמידט שכנע את זהבי (getty)
שמידט שכנע את זהבי (getty)
מעבר לתגובות