האלוף כאן: וינגגור ניצח את פוגצ`אר

הדני זכה בקטע ה-11 של הטור במסיף סנטרל. אבנפול ורוגליץ` איבדו 25 שניות

מערכת אתר ערוץ הספורט
שנה גודל פונט א א א א

שני הגדולים ראש בראש. יונאס וינגגור ניצח הערב (רביעי) בקטע ה-11 של הטור דה פראנס כאשר הקדים את יריבו המר טדיי פוגצ`אר בלה ליוראן (211 ק"מ מאבו-לה-ביין) והוכיח פעם נוספת שהפציעה הקשה באפריל מאחוריו. אלוף הטור קיצץ בסך הכל שניה אחת של בונוס מהמוביל הסלובני, אבל רשם ניצחון מוראלי אדיר במסיף סנטראל, כאשר העליות הגדולות של האלפים והפירנאיים עוד לפנינו.

פוגצ`אר סומן כפייבוריט לניצחון בקטע הקשה ותקף בעליה הקשה של היום כ-30 ק"מ לסיום בפוי מארי (1,589 מטרים). וינגגור הצליח לסגור פער של 30 שניות עליו בקול דה פרטו (קטגוריה 2), כשאת הפסגה חצה ראשון פוגצ`אר ולקח 3 שניות בונוס יותר מאלוף הטור. השניים דהרו כל הדרך ללה ליוראן, שם כולם חשבו שלפוגצ`אר היו את הרגליים לנצח בספרינט, אבל וינגגור היה חזק יותר ולקח את כל הקופה.

וינגגור זוכה בקטע שנה שלישית ברציפות ובסך הכל יש לו 4 ניצחונות, הכי הרבה בהיסטוריה של דנמרק בצוותא עם ביירנה ריס ומייקל רסמוסן. מעבר לכך, זו הפעם הראשונה שרוכב בטור מנצח את פוגצ`אר בספרינט בעליה בשלב הררי. 

 

 

רמקו אבנפול, לובש החולצה הלבנה, הצליח למזער מעט נזקים וסיים במקום השלישי של השלב מרחק 35 שניות מהגדולים והוא עדיין בעניינים. פרימוז` רוגליץ` הגיע למקום הרביעי אבל סיים עם זמן זהה לזה של אבנפול בגלל שההתרסקות שלו בירידה האחרונה היתה בטווח של 3 ק"מ לפיניש. דרק ג`י הרוכב של ישראל פרמייר טק דורג 12 בשלב מרחק 3:33 שניות מהמנצח. 

בצמרת הדירוג הכללי פוגצ`אר עדיין מוביל עם 1:06 דקות יתרון על אבנפול, כשוינגגור מדורג שלישי עם 1:14 דקות פיגור. רוגליץ` עם 2:15 דקות פיגור מלובש החולצה הצהובה. ז`ואאו אלמיידה (4:20) עלה למקום החמישי ואילו קרלוס רודריגס שישי (4:40). חואן איוסו איבד זמן רב והוא רק במקום התשיעי הכללי (7:09). 

 

 

 

 

הזיקוקים לא צפויים לעוף מחר בקטע ה-12 שיהיה שטוח מאורליאק לווילנב סור לוט. בין 203.6 ק"מ יפוזרו שלוש עליות מדורגות מקטגוריה 4 שלא אמורות להפריע לספרינטרים להגיע לעמדות טובות ולנסות להאבק על ניצחון בקו הסיום.