הגיע לטור: יספר פיליפסן ניצח בקטע העשירי

הגיע לטור: יספר פיליפסן ניצח בקטע העשירי

מערכת אתר ערוץ הספורט
שנה גודל פונט א א א א

אחרי שבוע ראשון מאכזב בו היה קרוב לתהילה ואפילו נפסל פעם אחת, יספר פיליפסן חזר בגדול. הרוכב של אלפסין-דקוניק, לובש החולצה הירוקה אשתקד, רשם הערב (שלישי) ניצחון בכורה בטור 2024 כאשר חצה ראשון את קו הסיום בסנט אמאן-מונטרון (קטע 10) והניף את ידיו אל-על. 

פיליפסן נהנה מעבודה נהדרת של אלוף העולם וחבר קבוצתו מאתיו ואן דר פול בדרך לניצחון שביעי בקריירה בשלב בטור דה פראנס, כשהוא גובר על ביניאם גירמאי הסנסציה של הטור השנה. הפער ביניהם הצטמק ל-74 נקודות במאבק על החולצה הירוקה, בו עדיין אוחז האריתראי שניצח פעמיים בשבוע הראשון.

פסקל אקרמן הגרמני העניק פודיום שני השנה לישראל פרמייר טק כאשר הגיע למקום השלישי והקדים את ווט אן ארט ופרננדו גאביריה. בכך, נקבע תקדים: זו הפעם הראשונה שרוכב של ישראל פרמייר טק מסיים על הפודיום בשלב של ספרינטרים בטור דה פראנס.

אקרמן, סיים על הפודיום (getty)
אקרמן, סיים על הפודיום (getty)

אקרמן אמר בסיום: "החברים עשו עבורי עבודה נהדרת כבר מהקילומטר הארבעים לפני הסיום. עשיתי מה שיכולתי אבל המנצח פיליפסן היה חזק מאד, האקסלרציה שלו היתה אדירה. זה היה משחק של לחכות ולחכות (ליציאה לספרינט). אני לא מת על זה. מחכה לקטעים יותר קשים כדי להשיג ניצחון". 

בצמרת הדירוג הכללי אין שינויים. לובש החולצה הצהובה טדיי פוגצ'אר ממשיך להוביל את המרוץ ביתרון של 33 שניות על פי רמקו אבנפול ו-1:15 דקות על פני יונאס וינגגור אלוף השנתיים האחרונות. כל הפייבוריטים הגיעו ביחד לקו הסיום בשלב הרגוע שפתח את השבוע השני של הטור באורליין.

הקטע ה-11 שיצא לדרך מחר מאבו לה ביין יסתיים כעבור 211 ק"מ בלה ליוראן ויכלול חמש עליות כולל אחת בקטגוריה 1. על פניו נראה כמו יום שמתאים לרוכב מקבוצת בריחה ל לקחת את הניצחון כאשר בעליה האחרונה (קטגוריה 3) השיפוע יהיה 5.6 אחוזים בממוצע לאורך 3.4 ק"מ.