טור דה פראנס: לנארד קמנה ניצח בקטע ה-16

צפו: בריחת סולו מרשימה של הגרמני, קרפאס סיים שני. רוגליץ' עדיין בצהוב

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

בסוף השבוע שעבר הגיע לנארד קמנה למקום השני במאסיף סנטרל. הפעם הוא השיג את מבוקשו כשניצח היום (שלישי) בקטע ה-16 בטור דה פראנס בוילאר דה לאנס, בשלב בן 164 ק"מ שכלל חמש עליות ולא מעט התקפות מהיציאה בטור דה לה פין. הרוכב של בורה הקדים את ריצ'רד קרפאס מאינאוס וסבסטיאן רייכנבאך, אלוף שוויץ מגרופאמה, שהגיע שלישי.

פרימוז' רוגליץ' שמר על החולצה הצהובה רגע לפני קטע שובר הרגליים בהרים הגבוהים. המועמדים לניצחון לקחו יום "מנוחה" נוסף כאשר נתנו לפלוטון לברוח והגיעו לקו הסיום לאחר כמעט 17 דקות. רוגליץ' מוביל ב-40 שניות על בן ארצו טדיי פוגצ'אר מ-UAE שניסה להתקיף במטרים האחרונים ללא הצלחה ואילו ריגוברטו אוראן הקולומביאני של EF עדיין שלישי עם פער של 1:34 דקות מרוגליץ'. מי שאיבד גובה פעם נוספת הוא נאירו קינטאנה שהפסיד 35 שניות נוספות וירד למקום ה-10 בדירוג הכללי.

גיא ניב מסטארט אפ ניישן סיים במקום ה-104 את השלב ה-16 בפיגור של 27 דקות ו-27 שניות. למרבה ההפתעה, בקבוצה המאחרים נמצא גם אלוף 2019 אגן ברנאל שממשיך לגלות יכולת מאכזבת ויאבד את התואר שלו ביום ראשון בפאריס.

ההימור ערב השלב היה על ניצחון מקבוצת בריחה וכך היה. כבר בשלבים הראשונים, יצאו 23 רוכבים לקדמת הפלוטון, חבורה איכותית שכללה את פייר רולאן, ז'וליאן אלאפיליפ, ריצ'רד קרפאס, מתיאו טרנטין ואלוף העולם מדס פדרסן. הפער של המובילים על החולצה הצהובה עלה בהדרגה והגיע ל-13 דקות למרגלות המונטה דה סיינט ניזייר דה מושרוט (קטגוריה 1). רולאן תקף את הבורחים אבל נחלש בהמשך והסתפק בכך שהשווה את מספר הנקודות שלו לבנואה קונספרואה מ-AG2R בטבלת מלך ההרים.

שמר על ההובלה, רוגליץ' (getty)
שמר על ההובלה, רוגליץ' (getty)

בקצה העלייה התקיף לנארד קמנה מקבוצת בורה את קרפאס, היחיד שנשאר מקבוצת הבריחה אחרי ההחלשות של אלאפיליפ וגלש כל הדרך עד לוילאר דה לאנס - גבעה בקטגוריה 3 - אותה צלח ללא בעיות. הגרמני בן ה-24, שזכה בשלב בדופינה בחודש שעבר, חצה ראשון את קו הסיום והשיג את ניצחונו השני בסך הכל בוורלד טור. דקה ו-23 שניות לאחר מכן הגיע קרפאס, שהחמיץ ניצחון אקוודורי היסטורי בטור ואילו רייכנבאך סיים שלישי אחרי 1:57 קמנה.

מחר צפויה מלחמה אמיתית על החולצה הצהובה וזמן מעולה לשפר מיקומים בצמרת הדירוג הכללי, כאשר הקטע ה-17 יצא מגרנובל לעבר שתי פסגות אלפיניות מפורסמות ורצחניות. הראשונה היא הקול דה לה מדלן (17.1 ק"מ, 8.4 אחוז שיפוע), לאחר מכן גלישה ואז סיום בעליה למריבל קול דה לה לוז (21.5 ק"מ טיפוס, שיפוע ממוצע - 7.8 אחוז), הנקודה הגבוהה ביותר השנה בטור (2,304 מטרים מעל פני הים).

נאבק על החולצה המנקודת (getty)
נאבק על החולצה המנקודת (getty)
מעבר לתגובות