גיא שגיב: "מתרגש לחזור למילאנו סן רמו"

הרוכב הישראלי בסגל של אקדמי למירוץ היוקרתי שיוזנק בשבת. גיא ניב סיים שישי בטור של טיוואן

א א א א (שנה גודל)
שגיב. יצטרף לבריחה? (סייקלינג אקדמי)
שגיב. יצטרף לבריחה? (סייקלינג אקדמי)
תחילת כתבה

סייקלינג אקדמי תתחרה בשבת הקרובה באחד המירוצים החד-יומיים היוקרתיים והארוכים בעולם, 291 הקילומטרים של מילנו - סן רמו המיתולוגי. זו תהיה ההופעה השניה ברציפות של הקבוצה המקצוענית הישראלית במירוץ האגדי, בו יטלו חלק כל הקבוצות הגדולות בעולם ורבים מכוכביהן.

הקבוצה הישראלית מקווה לשחזר את ההופעה המפתיעה שלה במילנו סן רמו 2018, כאשר הרוכב הלטבי קריסטס ניילנד הדהים את כוכבי המירוץ בהתקפה בתחילת העליה המכריעה של המירוץ, ה"פוג'יו". אמנם ניילנדס נתפס לבסוף על ידי וינצ’נזו ניבאלי האיטלקי, שניצח במירוץ, אך הוא ואקדמי זכו למחמאות על ההופעה והתעוזה.

״הפעם אנחנו שולחים למילנו סן רמו קבוצה חזקה יותר, לפחות על הנייר״, אמר המנהל המקצועי של הקבוצה צ׳ל קרלסטרום. ״מלבד קריסטס שתמיד יכול להיות הג׳וקר, יש לנו הפעם את דווידה צ׳ימולאי שכבר הוכיח בטירנו אדריאטיקו את האיכויות שלו, כשסיים במקום השני והחמישי. גם הבלגי תום ואן אנסברוק יכול להיות שם בסיום, אם אכן המירוץ יוכרע בספרינט. בקיצור - אנחנו לא באים רק להשתתף, אלא רוצים להיות שם במרכז, כשהעניינים יוכרעו״.

במירוץ יטול חלק גם הרוכב הישראלי המוביל של אקדמי, גיא שגיב, שבשנה שעברה הפך לישראלי הראשון שמסיים גראנד טור. שגיב סבל מפתיחת עונה קשה, כאשר הושבת מאימונים ומירוצים לשבועות ארוכים בעקבות מחלה, שנבעה מקשיי הסתגלות למחנה גובה.

ניילנדס וניבאלי בשנה שעברה (סייקלינג אקדמי)
ניילנדס וניבאלי בשנה שעברה (סייקלינג אקדמי)
מילנו סן רמו יהיה רק המירוץ השני שלו מאז שהתאושש, אבל שגיב הביע אופטימיות שיוכל להטביע חותם במירוץ: ״אנסה לעזור לקבוצה ואולי ללכת לבריחה, כמו שעשיתי שנה שעברה במירוץ הזה. יש לי זכרונות נפלאים מהמירוץ ואני מתרגש לחזור אליו״, אמר הישראלי. הקבוצה שסיימה בהצלחה השבוע את הטור של טירנו אדריאטיקו, קיימה ביומיים האחרונים אימונים על מסלול המירוץ.

במקביל, הרוכב הישראלי, גיא ניב, עשה חיל בטור של טיוואן, שהסתיים היום. ניב סיים במקום השישי הכללי בטור בן חמשת הימים, באחד ההישגים הטובים ביותר של רוכב ישראלי. ״אני גאה בהישג. התקדמתי והתחזקתי ללא ספק, אבל יש עוד דרך ארוכה לפני״, אמר ניב.

גיא ניב. הופעה נהדרת בטור של טיוואן (סייקלינג אקדמי)
גיא ניב. הופעה נהדרת בטור של טיוואן (סייקלינג אקדמי)
מעבר לתגובות