הגיע הזמן: ניצחון ראשון העונה לאקדמי

אדווין אווילה סיים ראשון בשלב הרביעי של טור רואנדה: ״אני מקווה שנשיג עוד ניצחונות רבים״

א א א א (שנה גודל)
אווילה. ניצחון ראשון השנה. (טור רואנדה)
אווילה. ניצחון ראשון השנה. (טור רואנדה)
תחילת כתבה

אפשר לברך. קבוצת האופניים הישראלית, סייקלינג אקדמי, השיגה היום (רביעי) את ניצחונה הראשון העונה. הרוכב הקולומביאני של הקבוצה, אדווין אווילה, חצה ראשון את קו הסיום בשלב הרביעי של טור רואנדה. נכון לעכשיו, אקדמי ממוקמת במקום השלישי בדירוג הכללי עם הרוכב השוויצרי, מתיאו בדילאטי, שינסה לסגור את פער 45 השניות ממוביל הטור, מרהאוי קודוס האריתראי, שמייצג את קבוצת אסטנה.

הניצחון שבר רצף מעט מתסכל של מירוצים מתחילת העונה, שבמהלכם התקשתה הקבוצה המקצוענית הישראלית בהשגת הניצחון המיוחל הראשון. רוכבי הקבוצה השיגו את אחד מעשרת המקומות הראשונים בכתריסר מירוצים מאז תחילת העונה, שהתחילה לפני למעלה מחודש. רוכבי הקבוצה הישראלית אף השיגו שלוש פעמים פודיומים (שני ושלישי), אבל רק היום הגיע הניצחון הראשון.

אם היה צריך לנחש מי יהיה המנצח הראשון של הקבוצה, שמו של אדווין אווילה היה עולה מיד. הרוכב בן ה-30 הצטיין גם בטור של קולומביה והגיע לרואנדה בכושר מצוין. בשלב הראשון של הטור הוא כבר היה בעמדת ניצחון, אך התרסקות שלו 100 מטר לפני קו הסיום, ניפצה את החלום. הקולומביאני המשיך בטור חרף החבלות שספג, וכאמור היום ניצח בבריחה נהדרת בקטע קצר יחסית, אבל הררי של 103 ק"מ.

״הקבוצה היתה זקוקה לניצחון הזה אפילו יותר ממני״, אמר הרוכב של אקדמי בסיום. ״אני מקווה שנשיג עוד ניצחונות רבים״. המירוץ ברואנדה שודרג השנה למירוץ 2.1, שפתוח גם לקבוצות פרו טור, והוא נחשב לחשוב ביותר המתקיים ביבשת אפריקה.

סימן לבאות? (נועה ארנון, סייקלינג אקדמי)
סימן לבאות? (נועה ארנון, סייקלינג אקדמי)
מעבר לתגובות