ניצחון שני לגאביריה בטור, ואן אברמט עדיין מוביל

צפו: הקולומביאני הקדים את סגאן וגרייפל בספרינט דרמטי. תאונה לזאקרין

דני פורת
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבהעד כה מסתמן שזה הטור דה פראנס שבו הופך פרננדו גאביריה מרוכב בעל פוטנציאל אדיר לספרינטר המוביל בעולם האופניים. הכישרון הקולומביאני זכה היום (שלישי) בשלב השני שלו בתחרות לאחר שהיה הרוכב המהיר ביותר בקטע המישורי שהסתיים בסרזו (195 ק"מ מלה בול). גאביריה זכה בקטע השלישי כשהוא מקדים את פיטר סגאן ואנדרה גרייפל. גרג ואן אברמט שמר על החולצה הצהובה.

גם היום התגבשה קבוצת בריחה מהקבוצות הקטנות שכללה ארבעה רוכבים ונבלעה רק שני קילומטרים לסיום. גאביריה שנעזר ברכב של קוויק סטפ היה במיקום הטוב ביותר כדי לפתוח במיאוץ לקו הסיום. גרייפל שהיה ממוקמם רע מאוד תקף ראשון, כאשר סגאן הגיח מצד ימין, אבל הקיק של גאביריה היה החזק ביותר. הסלובקי סיים שני ואילו הגרמני הוותיק שלישי. בקטע נעדרו שני שמות רציניים שמאכזבים עד כה - מרסל קיטל (סיים חמישי) ומארק קאבנדיש.

הדרמה של המרוץ התרחשה 5 ק"מ לקו הסיום, כאשר תאונה שבה היו מעורבים חמישה רוכבים. אחד מהם הוא אילנור זאקרין, אחד הרוכבים המבטיחים שאיבד 59 שניות מיתר הפייבוריטים לניצחון. יתר השמות הגדולים, ביניהם כריס פרום, רומאן בארדה, טום דמולאן ואחרים סיימו בזמן זהה לזה של המנצח וסימנו עוד V לקראת האתגרים האמיתיים שמצפים להם בהמשך המרוץ.

הקטע החמישי שיתקיים מחר מלוריין לקימפר (204.5 ק"מ) יהיה שלב מתגלגל עם לא פחות משתי עליות בקטגוריה רביעית ועוד שלוש בקטגוריה שלישית. מדובר בקטע שיכול לאתגר את לובש החולצה הצהובה גרג ואן אברמט, כאשר פטר סגאן מסומן כפייבוריט לנצח בשלב המסקרן.

מעבר לתגובות