"מגיע לי לפתוח, אבל ווילי יודע מה לעשות"

קינדה על רוטנשטיינר, ה-MLS והסיכוי לצאת לאירופה. ראיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אחד הליגיונרים היותר "שקטים" שנמצאים בחדר הלבשה של נבחרת ישראל הוא גדי קינדה שמשחק בקנזס סיטי בליגת ה-MLS. הקשר, שנכנס כמחליף במשחק הנבחרת אתמול (שלישי) נגד מולדובה ושותף למשך 31 דקות, עלה לשידור בתוכנית "5 באוויר" וסיכם את תחושותיו ביום שלאחר המשחק.

"הכי חשוב שניצחנו. זה מבאס לספוג שער בשניה האחרונה, ואנחנו צריכים להיות יותר עירניים במצבים האלה, אבל בסוף ניצחנו וזה עושה תחושה טובה".

בהמשך, קינדה שיתף את חווית המשחק מול סוטלנד בהמפדן פארק :"אווירה מטורפת. 52 אלף איש שעושים רעש מטורף, הם פשוט הרעידו את האצטדיון. אני מאוד אוהב לשחק עם קהל גדול, זאת חוויה אדירה, רק חבל שלא ניצחנו, או לפחות עשינו תיקו. המשחק הזה יישאר הרבה זמן בראש, אבל אנחנו מקצוענים וצריכים לעשות את ההפרדה. ההרגשה הייתה שאנחנו יכולים לנצח את המשחק, אבל אלה דברים שקורים תוך כדי משחק"

הקשר שלא נחשב לאחד האופציות הראשונות בהרכב הנבחרת, הראה את מלוא ההערכה לווילי רוטנשטיינר: "ווילי הוא אחד המאמנים שיורדים לפרטים הקטנים ומכין אותך בצורה הכי טובה שיש. "יש פה שחקנים שעשו דברים גדולים ומגיע להם לשחק. אני תמיד חושב שמגיע לי לשחק ולפתוח בהרכב, אני לא ילד, אני בן 27 ואני חושב שאני בשל. הציפייה שלי היא תמיד להיות בהרכב, אבל המאמן יודע מה הוא עושה. נותר לי לעלות מהספסל ולעשות את הכי טוב שאני יכול, וזה מה שעשיתי"

קינדה הראה סולידריות עם חברו לנבחרת מואנס דאבור, שגם אתמול ספג שריקות קריאות בוז מהחלק מהאוהדים: "לא נעים כששורקים לך בוז, במיוחד הקהל שלך. אנחנו רק יכולים לתמוך בו ולעזור לו. אני מקווה שזה לא יקרה. זה מעורר השראה איך שהוא מתמודד עם זה, זה קשה מאוד"

קינדה שהגיע ל-MLS מבית''ר ירושלים סיפר על החוויה לשחק בארה''ב, ברמה המקצועית והאישית: "אני מאוד נהנה, כיף לי שם. זו ליגה שמאוד מתאימה לי, אני בא לידי ביטוי ומעריכים אותי מאוד. יש לקנזס גם את קבוצת הפוטבול, והיא יותר מסוקרת, אבל יש הרבה עניין, והרבה אמריקאים יוצאים לאירופה מהליגה הזו. כמעט 20 אלף איש מגיעים לכל משחק"

קינדה לא שכח לשבח גם את חברו לקבוצה, דניאל שאלוי, בנו של שחקן העבר האגדי של בית''ר ירושלים, סטפן שאלוי: "הוא בעונת שיא, אני נהנה מאוד לשחק איתו. יש לנו קבוצה טובה, ומאמן שמאמין בנו, אז אני מקווה שגם נצליח ללכת עד הסוף".

קינדה נשאל על האופציה לצאת לאירופה, אך נראה שהוא לא יהיה מוכן לקפוץ על כל הצעה: "אני לא צעיר, אבל אם תגיע הצעה ממועדון שמעניין אותי באירופה, אשקול אותה. כרגע אני מאוד נהנה בארה"ב, ולא מסתכל לטווח הרחוק" לסיום, קינדה לא שכח לשלוח מילים חמות למועדון הקודם שלו, בית''ר ירושלים, שעוברת עונה מטלטלת: "אני עוקב אחרי בית"ר, ומקווה שהם יעלו על דרך יותר טובה. אני מאחל להם את כל הטוב שבעולם".

"כרגע נהנה בארה''ב ולא מסתכל לטווח הרחוק" (getty)
"כרגע נהנה בארה''ב ולא מסתכל לטווח הרחוק" (getty)