אלון מזרחי: "זהבי? גם עוד 50 שנה ידברו עליי ככובש הגדול אי פעם"

"ליגת הדחלילים בסין נחשבת יותר מהליגות בישראל? ממש לא"; "אי אפשר לזלזל במה שעשיתי. יש נתונים ואיתם אי אפשר להתווכח". אלון מזרחי עלה להתקפה נגד ערן זהבי ב"5 באוויר": "זה כואב לאנשים לשמוע, אבל לא יעזור לאף אחד". ראיון שאתם חייבים לשמוע

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

על רקע בחירת הרכב כל הזמנים של הכדורגל הישראלי, שוב עולה השאלה - מי החלוץ הגדול ביותר שגדל פה? שניים מהטוענים לכתר, ערן זהבי ואלון מזרחי, צמודים אחד לשני במספר השערים בקריירה, הראשון עם 326 ואילו שחקן מכבי חיפה בעבר בצמרת עם 334.

למרות שהמהפך קרוב, מזרחי יודע שתואר אחד זהבי לא יוכל לקחת ממנו - מלך השערים של כל הזמנים בליגת העל. בראיון ל-"5 באוויר" הוא התייחס למאבק הסמוי בינו לבין שחקן פ.ס.וו על תואר הכובש הגדול מכולם וגם לדבריו ב"ישראל היום" כי "אנחנו לא באותה רמה".

"קודם כל, יש לי הכי הרבה שערים במדינת ישראל. יש לי 339 גולים בכל הקריירה. במקום השני לערן זהבי יש 320, יש לו 19 שערים פחות", מזרחי פתח את דבריו, "הוא עוד לא עבר אותי. דבר שני, בליגה בישראל יש נאמבר וואן וזה אלון מזרחי, הוא לא יכול לעקוף אותי בליגת העל. זה לא מעניין? אז ליגת הדחלילים בסין מעניינת יותר? ממש לא".

מזרחי הגיב לטענות לפיהם לערן זהבי יש יותר שערים ממנו בנבחרת ישראל. "ערן זהבי היה מלך השערים של הקמפיין, אבל לאן הנבחרת הגיעה איתו? אפילו לא למקום השני. אל תזלזלו במה שעשיתי. יש נתוני, ואיתם אי אפשר להתווכח", האווירון המשיך, "השער הכי מהיר במדינת ישראל שייך שלי. זה כואב לאנשים לשמוע, אבל זו האמת".

"בנבחרת ישראל הוא כבש יותר ממני, אין בעיה. הוא עשה את זה ב-62 הופעות, שזה הרבה יותר משחקים ממני", מזרחי הסביר, "גם בעוד 50 שנה ידברו עליי, כי אני הכובש הכי גדול בתולדות ישראל".

הדיון באולפן התלקח מהר מאוד כשאלון מזרחי נשאר עקשן בעמדתו. צפו בראיון המלא.

זהבי. בדרך לעבור את מזרחי (אלן שיבר)
זהבי. בדרך לעבור את מזרחי (אלן שיבר)
מעבר לתגובות