זהבי: "אהבת חינם ופחות צרות עין יועילו לכולם"

כוכב נבחרת ישראל נחקר במשטרה במשך כשעה אחרי שהתעמת עם שוטרים בעקבות מסיבה שערך בביתו. ביציאה מהתחנה מסר תגובה קצרה. הוא שוחרר ללא תנאים מגבילים. פרקליטו, עורך הדין עדי כרמלי, מסר: "גם במשטרה הבינו שניתן היה לטפל אחרת באירוע"

תגיות: ערן זהבי

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

יום סוער מאוד עבר על ערן זהבי, אולי הכוכב הגדול ביותר של הכדורגל הישראלי, והפעם לא בזכות שלושער אדיר שכבש ואין-ספור פידבקים חיוביים שקיבל בעקבות כך. זהבי נעצר ועוכב לחקירה על ידי משטרת ישראל, זאת בחשד ל"הקמת רעש חריג" בבית שבסביון. אחרי קרוב לשעה של חקירה, זהבי שוחרר לביתו ללא תנאים מגבילים לאחר שחתם על ערבות עצמית.

על פי החשדות, זהבי ערך מסיבה בביתו, בה הקים רעש חריג במסגרת שעות המנוחה, ולאחר ששוטרים הגיעו כדי להפסיק את הרעש - כך על פי הודעת המשטרה - "הפריע לשוטרים בעת מילוי תפקידם, סירב להזדהות, קילל אותם, ואף הפנה לעברם איומים".

מאוחר יותר, ובכן, זהבי יצא מתחנת המשטרה - וסיפק תגובה ראשונה וקצרה לאירוע. "אהבת חינם ופחות צרות עין יועילו לכולם", מסר זהבי. כשנשאל אם הוא מאוכזב מהתנהלות המשטרה, הוסיף: "אמרתי את שלי. שבת שלום". פרקליטו, עורך הדין עדי כרמלי, מסר: "גם במשטרה הבינו אחרי צפייה במצלמות הגוף כי היה ניתן לטפל אחרת באירוע של הפרעת מנוחה. אני שמח שפיקוד התחנה הורה על שחרור מרשי ללא כל תנאי".

מוקדם יותר, טען עורך הדין כרמלי: "מדובר באירוע הקמת רעש שאלמלא היה מדובר בערן זהבי היה מטופל אחרת לחלוטין. השוטרים כאילו מראש הגיעו לייצר פרובוקציה. אני לא מכיר אירועי הקמת רעש שמטופלים על ידי שישה שוטרים. מהסרטונים שפורסמו בתקשורת ברור שהשימוש בכוח והכבילה באזיקים נעשו לפני שהודיעו לערן שהוא עצור ומכאן שהמעצר כולו נועד להצדיק את השימוש בכוח של השוטרים".

נחקר במשך כשעה
נחקר במשך כשעה
זהבי ביציאתו מתחנת המשטרה
זהבי ביציאתו מתחנת המשטרה
פרקליטו של ערן זהבי, עו"ד עדי כרמלי
פרקליטו של ערן זהבי, עו"ד עדי כרמלי
מעבר לתגובות