ערן זהבי: אם המצב יימשך, פיפ"א תצטרך למצוא פתרון

הנבחרת התכנסה והכוכב התייחס למצבו הלא ברור, לאור התפשטות הקורונה בסין: "הצפי הוא שנפסיד רק ארבעה משחקים, זו כל ה'טרגדיה'. מצד שני, ברור שלא הגיוני שלא נשחק עד יוני. מכבי ת"א? לא רלוונטי. אגיע בכושר הכי טוב לגלאזגו, זו אולי ההזדמנות האחרונה"

מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

לראשונה מאז התפשטות נגיף הקורונה בסין, דבר שהוביל לדחייה בפתיחת הליגה ולחוסר ודאות לגבי עתידו המקצועי, ערן זהבי עמד היום (חמישי) מול המיקרופונים וניסה לשפוך אור על המצב. זה קרה רגע לפני אימון נבחרת ישראל, שהתכנסה בפעם הראשונה לקראת המשחק הגורלי מול סקוטלנד בעוד כחודש וחצי, במסגרת חצי גמר הפלייאוף ליורו 2020.

זהבי, שהחל להתאמן לאחרונה במכבי תל אביב במטרה לשמור על כושר, נשאל על האפשרות שבסופו של דבר יחזור על עקבותיו ויצטרף לשורות האלופה - והבהיר: "אני לא חי מספקולציות, וכרגע זה לא רלוונטי. באפריל אנחנו אמורים לחזור לשחק בסין, מה שאומר שבפועל נפסיד ארבעה משחקי ליגה. זו כל ה'טרגדיה'. מה יהיה - אני לא יודע. אני לא רוצה לחשוב רחוק מדי. אבל ברור שלא הגיוני שלא נשחק עד יוני ואם המצב בסין לא ישתנה, פיפ"א תצטרך למצוא פתרון עבור השחקנים".

יחייך גם בגלאזגו? זהבי (ברני ארדוב)
יחייך גם בגלאזגו? זהבי (ברני ארדוב)
"אתם מכירים אותי, אעבוד הכי קשה שאפשר" (ברני ארדוב)
"אתם מכירים אותי, אעבוד הכי קשה שאפשר" (ברני ארדוב)

זהבי נשאל על החשש כי דווקא הוא, הכוכב הכי גדול של הנבחרת, יגיע בכושר לא אידיאלי למשחק הכל-כך חשוב בגלאזגו, והרגיע: "אעשה הכל כדי להגיע בכושר הכי טוב שאני יכול. אתם מכירים אותי קצת ויודעים שאני אעבוד מאוד קשה כדי להגיע בכושר. אני לוקח את זה כאתגר. דואגים לי לכל מה שאפשר, גם במכבי תל אביב, כדי שאוכל לעזור לנבחרת כמו שצריך. בעוד שבועיים אצא למחנה אימונים עם גוואנגז'ו, יהיו משחקי ידידות ואשחק 90 דקות. זה מחנה שהוא יותר בשבילי, מאשר בשביל הקבוצה".

על המשימה הגדולה שמצפה כאמור לנבחרת אמר זהבי: "הדבר שהכי חסר לי בקריירה הוא הופעה עם הנבחרת בטורניר גדול. זה הדבר שאני הכי רוצה בעולם. נצטרך לסבול בשביל להשיג את זה. זו אולי ההזדמנות האחרונה בשבילי, אני לא יודע אם הזדמנות כזו תחזור על עצמה, אז ברור שנעשה את הכל כדי להצליח".

מעבר לתגובות