4 חודשי הרחקה לאוהד שפרץ במשחק מול פולין

בית הדין של ההתאחדות קבע: הקטין יושעה מפעילות קבוצתו

מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

(בוידאו: התקרית ממשחק הנבחרת נגד פולין)

4 חודשי הרחקה מכל פעילות במגרשי הכדורגל. זהו העונש שקבע בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל על האוהד שפרץ למשחק הנבחרת מול פולין, בפסק דין שנקבע הערב (רביעי) ע"י אב בית הדין, ישראל שמעוני. כמו כן, נקבע לו עונש הרחקה לצמיתות, בכל מקרה של הרשעה חוזרת בשנתיים הקרובות. כזכור, האוהד הוא שחקן כדורגל ממעלה אדומים, ולאור הפריצה (במסגרתה נפגע גם שחקן פולני), לא יוכל לשחק באופן פעיל במסגרת ליגת הנוער.

הסעיפים בהם הורשע האוהד הם הפרת סדר והתנהגות בלתי הולמת. "בשים לב לחומרת האירוע, לשיבוש שהיה בו למשחק עצמו ולתוצאות שהוא גרר ועוד עלול לגרור (דוגמת סקנציות כנגד ההתאחדות) מחד, ולגילו הצעיר והחרטה שהביע מאידך, אני גוזר עלי הנאשם הרחקה מ-4 חודשי פעילות + הרחקה לצמיתות בכל הרשעה חוזרת למשך שנתיים", כך נכתב בגזר הדין.

האירוע התרחש בתוך תוספת הזמן של המשחק באצטדיון טדי, אז קפץ האוהד מעל כוחות האבטחה ופרץ למגרש, מה שכמעט והובל לפיצוצו ע"י השופט מתיאוס גסטראניוס. האוהד, קטין בן 15, נלקח ע"י כוחות המשטרה ובית משפט השלום בירושלים קבע עליו הרחקה של שלוש שנים מהמגרשים כצופה. כעת, נוספה גם הזווית של ההתאחדות, שהחליטה להשעות אותו גם מהפעילות ככדורגלן.

גם שיבוש המשחק נכלל בטיעונים לעונש (צילום: אלן שיבר)
גם שיבוש המשחק נכלל בטיעונים לעונש (צילום: אלן שיבר)
מעבר לתגובות