ארבעת שחקני הנבחרת יתרמו לקהילה

כיאל, טוואטחה וסבע ישלמו 3,000 יורו כל אחד, חבשי 1500. בנוסף, יתנדבו במוסד חינוכי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

וילי רוטנשטיינר, המנהל המקצועי של ההתאחדות לכדורגל, ואנדי הרצוג, מאמן הנבחרת, נפגשו הערב (חמישי) עם עאיד חבשי, טאלב טוואטחה ובירם כיאל, שלושה מהשחקנים שעזבו את מלון הנבחרת לאחר המשחק מול פולין למרות ההוראות. דיא סבע, שכבר עזב לסין, שוחח עם השניים בטלפון. בהודעה שפרסמה ההתאחדות נכתב: "בדיקת ההתאחדות לא העלתה כל ממצא שיסתור את טענת השחקנים כי לא היו בקזינו בערב האמור".

לאחר השיחה, הוחלט כי כיאל, טוואטחה וסבע יתרמו סכום של 3,000 יורו כל אחד למוסד רפואי או עמותה חינוכית, באישור ההתאחדות לכדורגל, כאשר חבשי יתרום 1,500 יורו. בנוסף, המעורבים ייקחו חלק בפעילות של אחריות חברתית במוסד שיאושר על ידי ההתאחדות. במקרה של עבירה דומה, יורחקו השחקנים מהנבחרת לאלתר.

השחקנים התבקשו לפרסם התנצלות פומבית, בה נכתב: "אנו מבקשים להביע את התנצלותנו על טעות בשיקול הדעת, שהובילה לכך שלא מילאנו אחר ההוראות לא לעזוב את המלון בערב לאחר סיום המשחק מול פולין. כמי שמחויבים לנבחרת, פועלים לטובתה, רוצים בהתקדמותה ומאמינים בהצלחתה, היה עלינו להבין את החשיבות בכיבוד ההנחיה. אנו גאים להשתייך לנבחרת ישראל, רואים זכות גדולה ללבוש את מדיה ולייצג את המדינה, ומלאי הערכה לאוהדי ואוהדות הנבחרת על האמון בה ועל התמיכה".

"לכולנו מטרה משותפת לקדם את הנבחרת ולהתמודד על העפלה ליורו 2020 ונעשה כמיטב יכולתנו שכך יהיה. אנו מתנצלים גם בפני הצוות המקצועי והמנהלי, חברינו השחקנים בנבחרת וההתאחדות לכדורגל. זאת היתה מעידה חד פעמית שלא תחזור. עכשיו נוכל כולם לחזור ולעסוק בכדורגל, להתאחד מאחורי הנבחרת ולהפוך את חלום היורו למציאות. בספטמבר הקרוב כולנו יחד במשחקים מול מקדוניה הצפונית וסלובניה בדרך ליורו 2020".

בעבר, חידדו את הנהלים מחדש ונאמר כי מנהל הנבחרת יהיה האיש שהדרכונים יישארו אצלו עד לסיום ההתכנסות, והדרכונים שיופקדו אצלו יחולקו לשחקן כזה או אחר רק לפני שיצטרך לנסוע ממלון הנבחרת לשדה התעופה במטרה לחזור למדינה בה הוא משחק. "אסור לטאטא את האירוע הזה גם מצד אנשים בתוך המשלחת", אמרו בהתאחדות.

מקבל את גירסת השחקנים. רוטנשטיינר
מקבל את גירסת השחקנים. רוטנשטיינר
מה יחליטו בנבחרת לגבי דאבור? (אלן שיבר)
מה יחליטו בנבחרת לגבי דאבור? (אלן שיבר)
הוסף תגובה