אריאל הרוש יפתח בשער הנבחרת מול סקוטלנד

קשר סלטיק ניר ביטון ניתח: "לא עולים עליה בשום פרמטר"

מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

נבחרת ישראל השלימה את ההכנות למשחק הערב (חמישי, 21:45) מול נבחרת סקוטלנד. השחקנים מבינים כי הפסד יחסל את החלום לעלות ליורו 2020 מליגת האומות. למעלה מ-20 עיתונאים סקוטים הגיעו לארץ, רובם משוכנעים שדווקא הנבחרת של אנדראס הרצוג היא הפייבוריטית. "שיחקנו טוב נגד אלבניה, אבל בחוץ אנחנו לא טובים", אמר אחד מהם.

קשר סלטיק, ניר ביטון, שעבר ניתוח בברכו ויחזור להתאמן רק עוד חמישה שבועות ניתח את המשחק: "זה כדורגל שאנחנו לא מכירים ולא רגילים אליו, סגנון שונה לחלוטין מהסגנון שלנו. יותר פיזי, יותר מהיר ופחות טקטי", אמר הקשר לערוץ הספורט, "המנטאליות של השחקנים שלנו ושלהם שונה. לא יהיה לנו קל. זו נבחרת נמרצת שלא מפסיקה לרוץ ואנחנו לא בתקופה כל כך טובה ורואים את זה".

"זה לא קל, בטח כשהמאמן הגיע רק שבועיים לפני המשחקים מול אלבניה וצפון אירלנד", המשיך ביטון, "לדעתי, אנחנו לא עולים עליהם בשום פרמטר. בארץ יהיה משחק יותר שקול. אצלנו יש עוד סיכוי להוציא משהו, אבל רק אם נבוא עם מנטאליות נכונה". לגבי השחקנים המשמעותיים ציין ביטון את חבריו לסלטיק: ג'יימס פורסט וקיראן טירני. "גם ג'ון מגין מאסטון וילה ואנדי רוברטסון מליברפול יעשו לנו צרות ונצטרך לשים עין עליהם".

טירני. אחד השחקנים המסוכנים של סקוטלנד, לפי ביטון (Getty)
טירני. אחד השחקנים המסוכנים של סקוטלנד, לפי ביטון (Getty)
"לא עולים על סקוטלנד בשום פרמטר". ביטון (getty)
"לא עולים על סקוטלנד בשום פרמטר". ביטון (getty)

בחזרה לישראל, אריאל הרוש יהיה זה שיפתח בשער. הרצוג תירגל גם את גיא חיימוב, שפתח בהפסד לאלבניה, אבל בסופו של דבר החליט לבחור בשוער הפועל ב"ש. בנוסף, המאמן יקבל היום החלטה אם לכלול בסגל את תומר חמד או לא לסכנו אחרי שהתלונן על רגישות בשריר האחורי ולפתוח איתו במשחק בראשון מול אלבניה.

הנבחרת שוב תפתח עם שלושה בלמים, כשטאלב טאווטחה או שרן ייני יוכלו לעבור לקישור תוך כדי משחק. עם זאת, נגד אלבניה עשויה הנבחרת לשחק עם רביעיית הגנה. "הכל תלוי בתוצאה מול סקוטלנד. אם לא ננצח, הסיפור גמור", אמרו חלק מהשחקנים.

כ-2,000 חיילים הבטיחו את בואם למשחק וייכנסו בחינם עם הצגת תעודת חוגר. בהתאחדות מצפים לפחות לעשרת אלפים אוהדים, כשהזמנות נוספות חולקו. כ-1,600 סקוטים יגיעו גם הם לטענת אנשי ההתאחדות.  בנבחרת זעמו על המנהל המדעי, ריקרדו פרוייטי, שעלה עם נעליים מחברה שונה מ"פומה", החברה המאמצת.

הרכב משוער: אריאל הרוש, אלי דסה, איתן טיבי, עמרי בן הרוש שרן ייני, טאלב טאווטחה, דור פרץ, בירם כיאל, ביברס נאתכו, בן שהר ומואנס דאבור.

הרוש. צפוי לפתוח (יוסי שקל)
הרוש. צפוי לפתוח (יוסי שקל)
מעבר לתגובות