המטרות של מכבי חיפה לקיץ

הסוף הידוע מראש של העונה והשינויים הדרושים בסגל. הטור של קניאס

תגיות: ליגת העל

ניסן קניאס
א א א א ( שנה גודל )

ראשית, מברוק להפועל ב"ש. היא ראויה לסיים את העונה עם תואר ובשורה התחתונה הגביע הגיע לה. זה הרגיש כמו הסכמי חלוקת גבולות בין מדינות. מכבי חיפה הגדולה יותר צבעה את האליפות בירוק וסיפחה גם את אלוף האלופים וגביע הטוטו. ב"ש התעקשה על הגביע ולא היה מנוס אלא להתפשר. גם להם מגיע משהו אחרי מאבק של עונה שלמה.

בסוף, כשהכדור עמד על הנקודה הלבנה בדו קרב פנדלים, כמעט כל אוהד מכבי חיפה ידע את הסוף. אין אחד מהם שלא חווה כישלון כזה או אחר בדו קרב פנדלים, זה כמו לוח קליעה למטרה, רק שהעיגול הקטן באמצע צבוע בירוק. לך תפגע בו בדיוק כשהכל סביב צבוע בצבע אחר. הרגיש כאילו החיצים שמנגד החלו לפגוע כבר לפני חודש.

אחד מהם הוריד את ג'וש כהן, השני את רועי משפתי, שני השוערים המובילים, כאילו מישהו בדרום עשה "עמה יעמיק" לקראת הגמר. ללא שניהם, הגורל לקח את מכבי חיפה לדו קרב פנדלים וההיסטוריה כבר הוכיחה כמה קשה לירוקים מהנקודה הלבנה.

גדולים וטובים מדולב חזיזה וגודסוואי דוניו החמיצו מהנקודה הלבנה כשהגביע עמד ממול. זאהי ארמלי היה שם בשנות ה-80, ג'ובאני רוסו בגמר מול מכבי ת"א בתחילת שנות ה-2000. אבל אם נשים לרגע את הגביע בצד, זאת הייתה מצוינת עבור הירוקים.

ברק בכר תידלק את הקטר הירוק ויצא לדרך. הוא עצר בתחנות: אלוף האלופים, גביע הטוטו, קונפרנס ליג ועוד 36 תחנות ביניים בליגה. כמעט 60 תחנות על מיכל אחד, אז מה הפלא שאמש השחקנים הגיעו על אדי הדלק האחרונים? עכשיו זה הזמן למלא מצברים ולנוח. לחדש את הכל.

העונה לא הייתה יכולה להסתיים אחרת (אלן שיבר)
העונה לא הייתה יכולה להסתיים אחרת (אלן שיבר)

ראשית, לפני הכל, יש לסכם עם ג'וש כהן על חוזה חדש להחתים.  משם להחתים מגן ימני ושמאלי באיכות גבוהה, כאשר סאן מנחם ורז מאיר ישמשו כגיבוי לעת הצורך. את הכסף הגדול האלופה צריכה להשקיע על חלוץ ברמה גבוהה, כזה שישדרג במסגרת האירופית. לצד הטיפולים הגדולים יש גם כמה קוסמטיים. עוד בלם בסגל במקום אורי דהן או רמי גרשון, חלוץ נוסף על המשבצת של דוניו (עוד לא יודעים מה יהיה עם בן שהר) ולפחות בכל הקשור להגנה, יש גם אפשרות להביא ישראלים איכותיים.

חאתם עמד אלחמיד עושה קולות של עזיבה בב"ש והוא יכול להיות פתרון טוב עבור ברק בכר, שמעריך את יכולותיו. גם מתן בלטסקה, שסיים חוזה במכבי ת"א יכול להתאים. בכר צריך לשכנע את בלטקסה בדבר הכי פשוט, והוא שבקבוצה שלו יאמינו בו באמת, בניגוד לתחושות שצבר ברוב שלבי העונה על הספסל של מכבי ת"א.

מכבי חיפה צריכה להתחיל לייצר מסורת מחודשת באירופה. שלב הבתים של הקונפרנס ליג נתן טעם של עוד ולאירופה קל להתרגל. כל אוהד כדורגל שטס פעם למשחק באירופה הפך את זה להרגל. כך צריכה לחשוב מכבי חיפה. אירופה אמורה להיות סוג של הרגל עבור המועדון הזה. יש לו את המתקן הראוי ביותר, גל אלברמן וברק בכר ינסו לבנות עבור התפאורה גם סגל מתאים. הגיע הזמן לסמן מפת חלוקה חדשה גם באירופה. הקונפרנס ליג תפור למידת הקבוצות הישראליות, אבל מכבי חיפה גדלה, אז אולי זה הזמן לתפור חליפה חדשה.

צריך מסורת חדשה באירופה. בכר (אלן שיבר)
צריך מסורת חדשה באירופה. בכר (אלן שיבר)
מעבר לתגובות