לא רק איביץ': מנספורד התלונן בפני אדלר

המנכ"ל זעם, במכבי תהו: "בשביל מה משלמים על ה-VAR?". באיגוד הגיבו: "לא סתם קראו לו בולשיט בן"

תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

במכבי תל אביב ממש לא נרגעו מההפסד אתמול (רביעי) לבני יהודה בחצי גמר הגביע. עד כה היה ידוע שוולדימיר איביץ' שוחח עם אוראל גרינפלד, אבל כעת לאתר ערוץ הספורט נודע כי התבצעה גם שיחה אחרי המשחק בין המנכ"ל בן מנספורד לזיו אדלר, ששימש בתור שופט ה-VAR. השיחה עלתה לטונים גבוהים מאוד, בה מנספורד והביע את חוסר הרצון של אנשי הצהובים מההחלטה לא לשרוק לפנדל והשופט העדיף שלא להגיב.

העצבים של מכבי ת"א בעקבות ההפסד רק גוברים וזה מגיע מראשי המערכת מיץ' גולדהאר, ג'ק אנגלידיס ומנספורד ועד לצוות המקצועי והשחקנים. הטענה המרכזית אותה כנראה מנספורד ציין מול אדלר הייתה העובדה שכלל לא קראו לגרינפלד להתייעץ ולראות במוניטור את האירוע. "בשביל מה משלמים על ה-VAR?" תהו היום במכבי ת"א, כשלטענתם, יש טעם לפגם כאשר באירוע כל כך קריטי לא נשלח השופט לבדוק.

לפני שבועיים, במשחק בין מכבי ת"א להפועל חדרה, ספק לנגיעת יד ברחבה הפכה להתייעצות בת שש דקות, ובסופו של דבר הוחלט שלא להעניק פנדל לצהובים. עכשיו, טענו במועדון, בהחלטה כל כך גורלית בחצי הגמר, בתוך תוספת הזמן, לא ניגשו אפילו לבדוק.

מאתמול נשמעו כמה גרסאות של נגיעת היד, שמעוררת ויכוחים בלי סוף, ובמכבי מאוד כעסו שבעידן של ה-VAR תקרית כזאת אפילו לא נבדקת. האכזבה, הכעס וגם תחושה קשה שהדברים היו יכולים להיבדק אחרת ויותר לעומק, ילוו את מכבי ת"א גם בימים הקרובים.

גורם בכיר באיגוד הגיב לכתבנו מוטי פשכצקי: "שמכבי ת"א תבוא בטענות לעצמה על משחק כדורגל בו היריבה הייתה יותר טובה והגיעה לה לנצח. לא סתם מסתבר היה מי שכינה את מנספורד 'בולשיט בן'".

תגובת יריב טפר, מנכ"ל האיגוד: "אנו מכחישים אמירה כזו ואם מישהו אמר אמירה כזו הרי שאין זה מייצג את איגוד השופטים, שופטיו ובעלי התפקידים שבו".

ראשי מכבי ת"א עצבניים (דני מרון)
ראשי מכבי ת"א עצבניים (דני מרון)
מול חדרה. נגיעת יד נבדקה במשך שש דקות (אלן שיבר)
מול חדרה. נגיעת יד נבדקה במשך שש דקות (אלן שיבר)
מעבר לתגובות