במכבי זעמו על השופטים. גולדהאר ניחם אחרי ההדחה

תחושות קשות אצל הצהובים אחרי שחלום הטרבל התנפץ, שחקנים יצאו נגד גרינפלד: "לא פעם ראשונה שהוא פוגע בנו". הבעלים שוחח עם איביץ', ייני: "רק אנחנו אשמים בהפסד"

תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

מחגיגות הזכייה באליפות לדיכאון. אכזבה עצומה במכבי תל אביב בעקבות ההדחה הכואבת בחצי גמר גביע המדינה אמש (רביעי) והתנפצות חלום הטרבל, אבל גם מצורת המשחק של האלופה החדשה מול בני יהודה. "לא ברור מה קרה בגול שספגנו", ביקר שחקן. "היה חוסר ריכוז של חצי שניה שמסמל את המשחק כולו. לא היינו מספיק טובים".

הקפטן שרן ייני היה עצבני מאוד ונראה שבעיקר על החברים שלו. המאמן ולדימיר איביץ' נכנס לחדר השופטים בסיום, אבל שמע מהשופט אוראל גרינפלד כי "שופטי ה-VAR אפילו לא חשבו שצריך לבדוק" את ספק נגיעת היד של איסמעילה סורו בתוך הרחבה בתוספת הזמן והם הצדיקו את החלטתו להמשיך במשחק. במכבי תל אביב כועסים על ההחלטה וחלק מהשחקנים אמרו: "זו לא פעם ראשונה שגרינפלד פוגע בנו". למרות זאת, שופטי ה-VAR דבקים בדעתם ונתנו כדוגמא אירוע ממשחק של נבחרת ארגנטינה שחיזק את הפסיקה שלהם.

במכבי תל אביב תהו מדוע אלירן עטר לא פתח בהרכב, במיוחד נוכח העובדה שדור מיכה וצ'יקו אופואדו נעדרו. איביץ' התייחס לכך בקצרה בלבד והסביר שזו ההחלטה שבחר לקחת, אבל נראה שההחלטה הזו הייתה שגויה.

אכזבה ענקית במכבי ת"א (צילום: אלן שיבר)
אכזבה ענקית במכבי ת"א (צילום: אלן שיבר)

מי שעוד הכעיס את אנשי מכבי תל אביב היה הכרוז, שנחשב לנייטרלי במעמד חצי גמר הגביע, אבל בסיום המשחק ניגן ברמקולים את השיר "המורי" של דקלון ובפזמון הנמיך את המוסיקה כדי שאוהדי הזהובים ישירו: "הכל כבר מוכן ל*** את מכבי". בהתאחדות לכדורגל העדיפו שלא להתייחס באופן פרטני לטענות והגיבו: "צריך לדעת גם להפסיד". הבעלים מיץ' גולדהאר ונציגו ג'ק אנגלידיס עוד הספיקו לעודד את הקבוצה והצוות המקצועי לפני שעזבו את ישראל בטיסה.

"החגיגות לא היו בראש שלנו", הבהיר ייני אחרי ההדחה. "לא בגלל זה הפסדנו את המשחק. שיחקתי רק בשני גמרים בקריירה שלי וזה מאכזב. אני לא רוצה להעביר ביקורת כשאני עצבני, אני כועס עלינו בתור קבוצה כי היה לנו קשה לייצר מצבים. השופטים? המלצתי להם שיפרסמו את הווידאו שמחזק את הפסיקה שלהם, אני בטוח שהם לא משקרים לי. לא הפסדנו בגלל השיפוט, אלא באשמתנו".

הקפטן מוצא בכל זאת נקודה לנחמה: "יש לנו עוד שיאים לרדוף אחריהם. לשפוט את הרמה שלנו לפי משחק אחד לא יהיה רציני. הטבלה לא משקרת וגם כשקרית שמונה זכתה באליפות, היא לא שיקרה. יש לנו קבוצה שאני גאה בה, הראנו מקצועניות בכל אימון ולעשות קשר בין החגיגות להפסד זה לא יהיה נכון. זה תואר שכולנו רצינו, זה מבאס ויש לי תחושה חמוצה בפה. אנחנו עדיין לא חושבים על הקיץ".

כעת, במכבי תל אביב חושבים איך לשמור על מתח בריא בשמונת המחזורים שנותרו בליגה, כשלמעשה העונה שלהם נגמרה. אז נכון, הצהובים עדיין רוצים להשלים עונה ללא אף הפסד בליגה, אבל זה לא הולך להיות פשוט. איביץ' ינצל את ההזדמנות כדי להעניק דקות לשחקנים ששיחקו פחות ובכך יבחן האם הם ראויים להישאר גם בעונה הבאה.

המאמן שוחח ארוכות עם גולדהאר בימים האחרונים, בין היתר על חיזוק העבודה ועתידו במועדון. כרגע, איביץ' ממשיך כרגיל בהכנות לעונה הבאה, אבל אם תגיע הצעה אטרקטיבית מחו"ל הכל יכול להשתנות והוא עשוי לעזוב.

שוחח ארוכות עם גולדהאר. איביץ' (צילום: אלן שיבר)
שוחח ארוכות עם גולדהאר. איביץ' (צילום: אלן שיבר)
מעבר לתגובות