אברמוב: "שיניתי את הרוח. בני יהודה הפכה לווינרית"

צפו בבעלים המאושר: "אבוקסיס יכול להגשים חלומות איתנו"

תגיות: גביע המדינה

תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

ברק אברמוב עובר שנה לא פשוטה כבעלים של בני יהודה. בעיצומה של עונה הפכפכה ותקופה ארוכה בה חלק מהאוהדים מוחים כנגדו, הבוס של הזהובים קיבל אמש (רביעי) רגע גדול של נחת בדמות ניצחון מפתיע 0:1 על מכבי תל אביב והעפלה לגמר גביע שני בתוך שלוש שנים.

עם סיום המשחק הדרמטי בטדי התפרצה שמחה אדירה מכיוון אנשי ושחקני בני יהודה, כשגם הבעלים אברמוב היה חלק מהחגיגה הגדולה. "מהרגע שהגעתי לבני יהודה, שיניתי את הרוח והפכתי את המועדון לווינרי", אברמוב התגאה בפני ערוץ הספורט, "התחלנו להאמין ולא לפחד. אנחנו מעריכים את כל הקבוצות ובטח את מכבי ת"א שזה מועדון ענק, אבל מסתכלים לכולם בגובה בעיניים. זה כיף גדול להגיע פעמיים בשלוש שנים לגמר גביע, זה מרגש ומגיע כל הכבוד לשחקנים ולצוות המקצועי".

על התקופה הקשה שעברה עליו מול האוהדים על רקע מכירת ירדן שועה למכבי חיפה ומאוויס צ'יבוטה ללודוגורץ בקיץ הקרוב: "מה שהיה בקיץ מאחוריי. אני מתנהל כרגיל. הכדורגל עושה לי כיף, הגענו לפלייאוף העליון וגם לגמר הגביע. המועדון מתנהל כמו שאני רוצה וכיף לי. אני חושב שיש חיבור מצויין בין הצוות המקצועי לשחקנים וההנהלה. יש לנו מועדון חזק וברגע שאנחנו ביחד, קשה להזיז אותנו".

אברמוב הפך אותם לווינרים? (צילום: אלן שיבר)
אברמוב הפך אותם לווינרים? (צילום: אלן שיבר)

מי שללא ספק מנצח על התזמורת בבני יהודה הוא המאמן יוסי אבוקסיס, שממשיך להוכיח את עצמו כאחד המאמנים הישראלים המובילים כיום. גם לאברמוב, באופן לא מפתיע, יש הרבה מילים חמות עליו: "אני חושב שמגיע לו ציון 10, לא רק על המשחק הזה - אלא על כל השנתיים האחרונות. אני יודע שזה יעלה לי הרבה כסף, אבל יוסי אבוקסיס הוא המאמן הכי טוב בארץ ועושה קסמים בתקציב שיש לו".

על הקשר הקרוב שלו עם אבוקסיס והאפשרות שייפרדו בתום העונה: "הקשר שלנו הוא מעבר לכדורגל. הוא מגיע לבני יהודה מאהבה וברגע שטוב לך, אני לא יודע אם צריך ללכת למקום אחר. נכון שלעבור למועדון גדול זו תמיד הגשמת חלום, אבל הוא יכול להגשים את החלומות שלו גם איתנו ואנחנו עושים את זה בשנתיים האחרונות. לא תשמעו אותי מדבר על אליפות, אבל השמיים הם הגבול".

אברמוב נשאל מהן התכניות שלו לעונה הבאה וסיפר: "הקבוצה תעבור שינוי של מספר שחקנים ונחזק אותה, בלי קשר לאירופה. שחקנים שנמצאים בקבוצה ונרצה שימשיכו, יישארו, כמו איציק עזוז שיישאר חד משמעית. אם יהיו הצעות שאי אפשר לסרב להן, לא נסרב. לא אשאיר שחקן בכוח בבני יהודה אם הוא יכול להתקדם במקום אחר, בין אם זה כלכלית או מקצועית. אני אוהב את השחקנים ומוריד בפניהם את הכובע, אבל החוזק של בני יהודה הוא לאו דווקא שחקנים - אלא המועדון עם צוות מקצועי והנהלה חזקים. תהיה לנו קבוצה טובה".

כשנשאל איזה תקציב הוא מתכנן לעונה הבאה אמר הבעלים: "אני לא יכול להעמיד תקציב גדול ממה שיש כרגע וזה סביב 21-22 מיליון שקלים. אם יגיע מישהו אחר וירצה את המועדון, אתן לו את ברכת הדרך וגם אעזור לו. כרגע זה לא המצב". לסיום הוא הבטיח: "בזכייה הקודמת בגביע השחקנים קיבלו מענקים, למרות שלא היו להם כאלה בחוזה. גם הפעם, אם נזכה - השחקנים יקבלו מענקים".

"יכול להגשים את החלומות גם איתנו". אבוקסיס (צילום: אלן שיבר)
"יכול להגשים את החלומות גם איתנו". אבוקסיס (צילום: אלן שיבר)
מעבר לתגובות