תירוש: להחמיר ענישה נגד מי שמבקר שופטים

יו"ר האיגוד בפנייה לשטרסנוב. באיגוד עקצו את מכבי ת"א

תגיות: ליגת העל

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

יו"ר איגוד השופטים, רונית תירוש, דורשת החמרה בעונשים של מאמנים, שחקנים ובעלי תפקידים, שיתקפו שופטים בצורה מילולית או פיזית. תירוש, שנכנסה לפני זמן לא רב לתפקיד, ממשיכה להראות עד כה היא מעורבת, ואחרי ההחלטה להוציא בכל מחזור את תוצאות מערכת הוידאו והסברת שריקות השופטים, ממשיכה בעבודתה.

בפגישה שקיימה בימים האחרונים עם נשיא בית הדין העליון, אמנון סטרשנוב, העבירה את בקשתה להחמרה בעונשים, כשגם תובע ההתאחדות ניר רשף עודכן בבקשה. סטרשנוב הסכים שבית הדין צריך להחמיר את העונשים נגד אלה, שמרשים לעצמם לבקר שופטים באופן פומבי בתקשורת או במהלך משחקים.

הוועדה המקצועית של האיגוד גיבתה מיד אחרי השריקה את ההחלטה של שופטי הvar, זיו אדלר ועמיחי מוזס, שלא לקרוא לאוראל גרינפלד לטלוויזיה, אחרי שהאחרון מיאן לשרוק לבעיטת עונשין מ-11 מטרים במשחק הערב. "זה אפילו לא קרוב לפנדל והדרישות והמחאות של מכבי ת"א אינן במקום. הם צריכים להאשים את עצמם בהפסד לא אותנו" אמר גורם באיגוד.

מה שיעיד יותר מכל על התסכול שחשו אנשי מכבי תל אביב, היא העובדה שיואב זיו וולאדימיר איביץ' נכנסו לחדר ההלבשה של השופטים לאחר המשחק. השניים שוחחו עם גרינפלד ארוכות והטיחו נגדו טענות קשות. גרינפלד, בכיר השופטים של ישראל, הסביר להם בסבלנות מדוע הם טועים ולאחר מספר דקות הם עזבו את החדר.  

"המחאות אינן במקום" (צילום: אלן שיבר)
"המחאות אינן במקום" (צילום: אלן שיבר)
מעבר לתגובות