המושך בחוטים: איביץ' שולט בכדורגל בישראל

החילופים המדויקים, ניהול הסגל המחושב והתוצאות איתן אי אפשר להתווכח. בחצי השנה שלו כאן, ולדימיר איביץ' שולט ללא עוררין בכדורגל הישראלי. שלמה שרף מסכם ניצחון שכולו בצלמו של המאמן, מתבונן אל עבר הקרב מול ב"ש ומצביע על השינוי בבית"ר י-ם

שלמה שרף
שלמה שרף
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

בשתי מילים - ולדימיר איביץ'. מכבי ת"א הראתה גם אתמול (שבת) בניצחון 1:2 מול בית"ר ירושלים בסיבוב ח' בגביע המדינה עד כמה היא מסוגלת לעבור כל מכשול שהיא נתקלת בו. ומי שעומד מאחורי ההצלחה הזאת עד כה הוא המאמן הסרבי, ואמש קיבלנו שוב דוגמא לכך.

 • 20:30, ישיר ב-5LIVE: הפועל קטמון מול הפועל ת"א בגביע המדינה
 • צפו במכבי ת"א עולה לשמינית הגמר אחרי 1:2 דרמטי על בית"ר בטדי
 • נתחיל מלציין שההתמודדות בטדי הייתה בקלות יכולה להיות גמר גביע, גם מבחינת היכולת והדרמה שהאוהדים זכו לראות. אני ויונתן כהן (לא השחקן, אלא השדר) הרגשנו כמו במשחק גמר. היה במשחק הזה הכל, ובאמת היה ניתן ליהנות ממנו. בראש ובראשונה ראינו שני מאמנים מצוינים, כמו ניר קלינגר שעשה את הכל כדי להציל את המשחק אחרי הפיגור, וכמו איביץ' שגם במצב של 1:1 עשה חילוף מנצח, הכניס את יונתן כהן, והקשר הבקיע את שער הניצחון שנתן למכבי את השלב הבא. זה היה מחזה מרהיב.

  הרבה פעמים אנחנו תוהים לגבי החלטות של מאמנים שאפשר לחלוק עליהן. אתמול, לדוגמא, אמרתי בתחילת השידור שאני לא מבין איך דור מיכה לא פותח בהרכב. ברור ומובן שיש רוטציה וחשוב לנהל אותה כמו שצריך, אבל במשחק כזה בגביע, מול משוכה דמות בית"ר ירושלים בטדי, חייבים לנצח כדי לעבור שלב, בניגוד לליגה.

  אבל המאמן אפשר לקשר שלו לנוח לקראת משחק הליגה החשוב מול הפועל ב"ש, ובכל זאת הבין שאחרי מחצית ראשונה די חלשה, הוא צריך את מיכה על הדשא. הקשר החזיר לו עם מסירת עומק מצוינת שהובילה לשער הראשון של אלירן עטר. גם ביונתן כהן הצעיר הוא האמין, והקשר החזיר לו עם שער הניצחון.

  באופן כללי, כבר לא מעט פעמים במהלך העונה, אנחנו רואים ששחקנים מחליפים במכבי נכנסים ומשחקים יותר טוב מאלו שפתחו, וזה נותן לאיביץ' אפשרות לעשות שינוי מהספסל שמנצח לו משחקים. הביטחון הזה חשוב למאמן כדי שהוא יידע איך לעשות רוטציות כאלה. בסך הכל הוא מאמן מצוין, ויש לו גדולה שהוא יודע מה לקבל מכל שחקן מהספסל שלו. אני מעריך אותו מאד על כך שהוא מסוגל לגרום לחניכים שלו לעלות בלי פאניקה למגרש.

  מיכה מודה לקהל, צריך גם להודות למאמנו (אלן שיבר)
  מיכה מודה לקהל, צריך גם להודות למאמנו (אלן שיבר)
  יונתן כהן, איביץ' האמין בו והוא החזיר עם שער ניצחון (אלן שיבר)
  יונתן כהן, איביץ' האמין בו והוא החזיר עם שער ניצחון (אלן שיבר)

  בצד השני, ניר קלינגר יכול לקחת הרבה דברים חיוביים מההפסד. אני חושב שבית"ר הייתה טובה יותר במחצית השנייה. אפשר לציין מאד לטובה את איתמר ניצן, שהיה גדול ומנע שערים בהרבה מאד מצבים מצוינים של שחקני מכבי. הוא אולי אפילו מועמד לשחקן המצטיין של אתמול.

  ואם נחזור למאמן, קלינגר לא צריך להתעסק בשטויות וענייני שוליים, כמו להאשים את השופט. הוא צריך לקחת מפה את הדברים הטובים ולהתרכז בלשחק טוב בליגה. מתחילים לראות את ההשפעה של קלינגר על הקבוצה שלו. זה נראה טוב ממשחק למשחק. בית"ר יכולה לדעתי לסיים את העונה בפלייאוף העליון.

  למרות השיפור שרואים בקרב הקבוצה מהבירה, ולמרות המשוכה הקשה באצטדיון טדי הלוהט, מכבי ת"א בכל זאת ניצחה. הצהובים נמצאים בתקופת שיא מבחינתם, ולנצח קבוצה כמו בית"ר בסיבוב ח' של הגביע זה דבר גדול. בית"ר הגיעה בידיעה שמשחק כזה יכול לעזור לה לחזור לעצמה גם בליגה, והיא נתנה את הכל, היא מאד רצתה לפתוח דף חדש. ובכל זאת מכבי ניצחה עם כל הקשיים שניצבו מולה, על כך היא, ובעיקר המאמן איביץ', צריכים לקבל קרדיט.

  המכשול הבא יהיה הפועל ב"ש ביום שלישי, אבל הפערים פה הפעם הרבה יותר גדולים מאלו שהיו בשנים קודמות. אם ב"ש הצליחה לנצח את בית"ר ת"א, קבוצה שהחליפה את כל הסגל שלה בשנתיים האחרונות, רק אחרי 120 דקות, זה אומר הרבה על החולשה של האלופה. ב"ש רצתה לצאת מהתקופה הרעה שלה, אך במשחק הזה היא לא עשתה זאת. שני המשחקים אתמול מדגישים את הפערים.

  קלינגר המתוסכל עם השופט אוראל גרינפלד (אלן שיבר)
  קלינגר המתוסכל עם השופט אוראל גרינפלד (אלן שיבר)
  שחקני ב"ש, יצליחו לגבור על מכבי האימתנית בשלישי? (אודי ציטיאט)
  שחקני ב"ש, יצליחו לגבור על מכבי האימתנית בשלישי? (אודי ציטיאט)
  הוסף תגובה