חלוץ מכבי חיפה מוחמד עוואד הוצע לסט.גאלן וציריך

החלוץ סגר לשלוש שנים נוספות במועדון מהכרמל, שצפוי להשאילו לקבוצה בחו"ל. וגם: הירוקים ינסו להנחית השבוע שני זרים

יגאל גולדשטיין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

מוחמד עוואד צפוי להפוך בקרוב לליגיונר נוסף של הכדורגל הישראלי. החלוץ סיכם הערב (ראשון) לשלוש שנים נוספות במכבי חיפה, שצפויה להשאילו לקבוצה בחו"ל. בתוך כך, עוואד הוצע כבר לשתי קבוצות מהליגה הבכירה בשווייץ - סט.גאלן וציריך. חיפה, על פי המסתמן, לא תדרוש תשלום עבור השאלתו.

ללא עוואד שבפעם השנייה ברציפות לא נכלל בסגל, מכבי חיפה סיימה את גביע הטוטו במקום השישי לאחר הפסד 1:0 להפועל באר שבע, ובעיקר ניסתה להסתכל על הצדדים החיוביים למרות התוצאה הלא מעודדת. סתיו נחמני בן ה-17 פתח לראשונה בהרכב ורשם מספר מהלכים טובים. כמו כן, ירדן שועה היה מהבולטים בירוקים, ואף יצר מספר מצבי הבקעה לחבריו. לאורך כל המשחק זכה החלוץ לעידוד מברק בכר ועוזרו גיא צרפתי. מעבר ליכולותיו, במועדון החמיאו לשועה על המשמעת הטקטית.

מנגד, קיימת במועדון גם נקודת מבט בנוגע לאיפה צריך להשתפר. למרות ההתבטאות של בכר בסיום בנוגע לאיכות הסגל והאמונה בו, במועדון מבינים כי על הקבוצה להתחזק באופן משמעותי. המטרה המרכזית כרגע היא להנחית בהקדם שני שחקנים זרים, בלם וקשר אחורי. בוגדן פלניץ' הוא המועמד המוביל בעמדת הבלם, ומתנהל עמו מו"מ, אך ענייניו מול סטיאווה בוקרשט מעכבים את סגירת העסקה.

בעמדת הקשר, הצוות המקצועי בוחן מספר חלופות לאחר שסיכויו של ג'ורג' מנדז'ק להצטרף הפכו לנמוכים מאוד, בשל דרישותיו השונות במהלך המו"מ. גם חלוץ בני סכנין, אוסמה חלאיילה, עדיין על הפרק, אך הדרישות הגבוהות של הקבוצה מהמגזר משהות את ההתקדמות בנושא.

מנדז'ק, הסיכויים לקמבק נמוכים (יוסי שקל)
מנדז'ק, הסיכויים לקמבק נמוכים (יוסי שקל)

השוער ג'וש כהן סיכם את ההפסד לב"ש: "מעט מאכזב, להגיע לכאן... ניסינו כמה דברים, זו עדיין פתיחת עונה. יש לנו דברים לעבוד עליהם, אנחנו יודעים את זה, ננסה ללמוד להשתפר ולהמשיך קדימה".

כהן, שהגיע בעונה שעברה, התייחס לעתיד הקבוצה: "אני מאמין בקבוצה, אני חושב שיש לנו הרבה שחקנים טובים ואנחנו עובדים על פרטים קטנים. שאר הדברים נכונים, לכן יש את ההכנה הזו. אני לא שמח, הקבוצה לא שמחה. רצינו לנצח בשביל הצוות ובשבילנו גם. הרבה אכזבה". לקראת המפגש מול ז'לייזינצ'אר הוא הוסיף: "לא יהיה קל, זה רק משחק אחד. נצטרך להתאחד מחדש, להיות יציבים, לשחק כקבוצה ולהיות מוכנים".

כהן, מאוכזב מההפסד (דני מרון)
כהן, מאוכזב מההפסד (דני מרון)
מעבר לתגובות