הפועל ת"א בעקבות אמארי ביילי ומאט מורגן

האדומים שוחחו עם הגארד היהודי ששיחק ב-NBA והגארד שכיכב ביורוקאפ ועורר עניין גם אצל הפועל ירושלים

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר
שנה גודל פונט א א א א

עופר ינאי ממשיך לעבוד. אחרי החתמתו של איש וויינרייט, הזר החמישי שהצטרף להפועל תל אביב הקיץ, האדומים בעקבות הרכש הבא ושני גארדים כבר נכנסו לפנקס: אמארי ביילי ומאט מורגן. 

ביילי (20, 1.91 מ`) הוא גארד יהודי שסומן כפוטנציאל גדול בתיכון והרשים גם במכללות ב-UCLA, אך לאחר שנבחר במקום ה-41 בדראפט 2023 לא הצליח להביא את עצמו לידי ביטוי ב-NBA וב-10 משחקים בלבד בעונה שעברה עם שארלוט קלע 2.3 נקודות בממוצע ב-33.3% מהשדה ו-12.5% מחוץ לקשת.

בג`י ליג הסיפור כבר היה שונה לגמרי, כאשר ביילי הראה יכולת נהדרת עם 19.3 נקודות בממוצע (44.6% מהשדה ו-42.0% משלוש) לצד 5.0 ריבאונדים ו-4.7 אסיסטים. הוא נכלל בסגל של לוס אנג`לס קליפרס בליגת הקיץ ויחל את דרכו בין שישי לשבת. 

מורגן (26, 1.93 מ`) הוא קומבו-גארד שכיכב אשתקד ביורוקאפ במדי לונדון ליונס ונבחר לחמישיית העונה עם 16.5 נקודות ו-3.9 אסיסטים בממוצע למשחק. כעת הוא בליגת הקיץ עם ההורנטס ובמשחקו הראשון קלע 13 נקודות. בשניים האחרונים, לעומת זאת, נעצר על 5 נקודות ו-1 מ-8 מהשדה בסה"כ. אגב, גם הפועל ירושלים גיששה לגביו. 

מורגן שיחק ארבע שנים באוניברסיטת קורנל, לפני שבילה בקבוצת הג`י ליג של טורונטו ובהמשך עבר לקוניאספור הטורקית ולה מאן הצרפתית. 
הפועל ת"א מכירה היטב את מורגן משני המפגשים שלה נגד לונדון בעונה שעברה: במשחק הראשון אותו הפסיד הרכז קלע 22 נקודות ובשני, אותו ניצח, 11.