הסכום הגדול של הפועל על פעילות חברתית

לא רק "המטוס הקדוש": הפעילות של האדומים מאז שפרצה המלחמה באוקטובר

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר
שנה גודל פונט א א א א
בקיץ האחרון עברה הפועל תל אביב בכדורסל לבעלות פרטית ולשליטתו של איש העסקים עופר ינאי, לצד איש העסקים אבי זיידנברג ועמותת האוהדים. ינאי הגדיל משמעותית את תקציב הקבוצה, מה שבא לידי ביטוי בשווי השחקנים, אך מסתבר שלא רק.

בזמן שרוב הקבוצות האחרות נאלצו לקצץ בכל פעילות שאינה הכרחית בשל אובדן ההכנסות מתחילת המלחמה, לערוץ הספורט נודע כי הפועל תל אביב השקיעה עד כה העונה מיליון שקלים בפעילות חברתית, במהלך העונה שעדיין לא נגמרה.

מדובר ב-350 אלף שקל לצורך פרויקט "המטוס הקדוש", שכלל הטסה ואירוח של 160 אוהדים בני המשפחות השכולות, פצועי צה"ל ומפונים מהדרום ומהצפון, למשחק היורוקאפ נגד ונציה בבלגרד בדצמבר, במה שהיה פרויקט ההטסה הגדול ביותר של קבוצה ישראלית במהלך המלחמה.


סכום דומה להטסה ואירוח של משלחות קטנות יותר למשחקים נוספים ביורוקאפ, ועוד מאות אלפי שקלים למימון הפעילות בבית הספר ביאליק בתל אביב שכוללת קבוצות ילדים של עובדי זרים וקבוצת בנות, לצד הפעלת קבוצת הפועל "שווים" שמשלבת בוגרים עם מוגבלויות לצד אוהדי הקבוצה ותרומות בסכום של עשרות אלפי שקלים של ציוד לנפגעי מלחמה, אירוח משפחות וחיילים במשחקים.

הפעילות הבאה שמארגנת הקבוצה היא ארוחת חג חגיגית לכ-100 אוהדים מפונים מהצפון והדרום יחד עם שחקני הקבוצה יום לפני ליל הסדר, שגם בה יושקעו עשרות אלפי שקלים.