"בהרצליה צריכים להתבייש": בהפועל חולון זועמים

אוהדי הסגולים לא הורשו להכניס אביזרי עידוד לטענתם, הקבוצה מהשרון הגיבה

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר
שנה גודל פונט א א א א
אירוע חריג אירע התרחש אמש (ראשון) במשחק של הפועל חולון, שהתארחה באולם היובל אצל הרצליה וספגה הפסד 75:72 מהמקומיים. 

בתחילת המשחק אוהדי הקבוצה האורחת ניסו להיכנס עם אביזרי עידוד ולטענתם לא הורשו בניגוד לקהל המקומי. רוב האוהדים כבר נכנסו פנימה וקיוו שהאביזרים יכנסו, דבר שלא קרה בפועל. כמה עשרות מהאוהדים שכבר היו בפנים יצאו מהאולם כאקט מחאתי ולא חזרו. 

"העניין קרה בתחילת המשחק. לפי מה שהבנו הייתה אלימות מהשוטרים שלא הרשו לנו בסה"כ לעודד", אמרו בקבוצה, "יו"ר הקבוצה איתן לנציאנו יצא החוצה במטרה לבדוק מה קורה והבין שהאוהדים לא יכלו להכניס תופים ועוד אביזרים, דבר שלא ידענו עליו מראש. צר לנו שזה קרה בתקווה שנלמד להבא".

איתן לנציאנו, יו"ר המועדון, אמר: "הייתי בחוץ עד המחצית ולא ראיתי בכלל את המשחק. בהרצליה צריכים להתבייש. זה משהו מתוכנן, לא רצו לשמוע ולהרגיש את האוהדים שלנו, הם רצו להרגיש שהם בבית ולא במשחק חוץ. זה מה שגרם להם לעשות את הכל". 

תגובת הרצליה: "הנהלות שתי הקבוצות נמצאות ביחסים טובים של שיתוף פעולה הדדי במגוון תחומים. על אף שאוהדי חולון לא הגישו כנדרש בנהלי הבטחון רשימת ציוד, אושר להם על ידי חברת האבטחה ומשטרת ישראל להכניס תופים ודגלים למשחק העומדים בנהלי כיבוי אש. עבור שתי הקבוצות, חברת האבטחה ומשטרת ישראל לא אפשרה להכניס דגלים שלא עומדים בנהלי כיבוי אש במסגרת נוהל ארצי שנאכף בכל המשחקים בתקופה האחרונה. אוהדי הפועל חולון יכלו להיכנס למשחק עם התופים, אך בחרו שלא לעשות זאת ללא הדגלים, למרות שהיה ידוע להם מבעוד מועד שללא אישור כיבוי אש כנדרש לא יוכלו להכניס את הדגלים".