"כל עוד אני חי, הפועל ת"א לא תתפרק"

זידנברג, הבעלים המיועד, לחמש באוויר: "העמותה חשובה, צריך לחזק אותה". על השאיפות: "נשקיע הרבה כסף, רוצים לקחת את המועדון לרמה אחרת". על הדרבי האלים: "חטפתי יריקות מאוהדי מכבי ת"א"

מערכת אתר ערוץ הספורט
שנה גודל פונט א א א א

(התמונה באדיבות הפועל ת"א)

בדרך למהפך ניהולי? חברי עמותת הפועל ת"א ניגשו היום (רביעי) להצביע במשאל הבעלות החדשה של המועדון. אם יתקבל רוב, האדומים ייכנסו לעידן חדש תחת איש העסקים עופר ינאי שיחזיק ב-51 אחוזים ויהיה בעל השליטה, כאשר ב-30 אחוזים נוספים יחזיק אבי זידנברג והעמותה תצטמק ל-19 אחוזים בלבד.

אבי זידנברג, שעיקר פעילותו הכלכלית מתרחשת בתחום הספנות באפריקה, התראיין היום לחמש באוויר וסיפר על הקשר להפועל: "אני מגדיר את עצמי כמי שנולד באוסישקין ואם היה אפשר היו עושים לי גם ברית מילה שם. הפועל בשבילי זה הרבה לב ונשמה. הגעתי להפועל כבר ב-2010 ועזרתי בעיקר מאחורי הקלעים. בשלוש השנים האחרונות היתה לי יותר השפעה בניהול המועדון".

על השותף הבכיר המיועד סיפר: "הכרתי את עופר ינאי ואנשיו והבנתי שאלה האנשים שאנחנו רוצים לעבוד איתם. כולנו חושבים שמגיע להפועל להיות במקום טוב יותר בישראל ובאירופה ולשם נוביל אותה. אנחנו מתכוונים להשקיע הרבה מאוד כסף. אין אופציה של עזיבה".

זידנברג מרגיע את הקהל (אלן שיבר)
זידנברג מרגיע את הקהל (אלן שיבר)

הבעלים הדף את החששות של הקהל: "אני מדבר עם המון אוהדים וקורא הרבה ברשתות החברתיות. מותר ורצוי בדמוקרטיה שיהיו דעות מנוגדות. אני מכבד דעה של כל אדם וכל חבר עמותה. הפועל ת"א לא תתפרק, זה לא יקרה לעולם. לפחות כל עוד אני חי".

"אני רוצה להרגיע את אוהדים. לא ניתן לקהל כולל האולטראס להיעלם. בשום פנים ואופן לא. יש לנו רעיונות איך לשתף פעולה טוב יותר איתם. העמותה הולכת להישאר ב-19 אחוזים ולהשפיע. צריך לחזק אותה, לא להחליש אותה. לא נוכל להצליח בלי העמותה"

על אירועי גמר הדרבי: "חטפתי יריקות וקללות מ-'אנשי השלום' - אוהדי מכבי ת"א. אני קורא גם היום לשבת לדבר עם ראשי כל הקבוצות, האיגוד והמנהלת וליצור קוד של התנהגות שצריכה להיות במגרשים. אני בעד עידוד וטירוף של קהל. אשמח להיות חלק מזה".  

עוד הוסיף: "הקהל שלנו? אני לא בא לחנך אף אחד ולא להעניש אף אחד. הם יצטרכו להבין לבד מה צריך לעשות כדי להגיע למקומות הכי גבוהים".

כהן וזידנברג יצאו לדרך חדשה? (הפועל ת"א)
כהן וזידנברג יצאו לדרך חדשה? (הפועל ת"א)