התחיל לפני שנתיים: מאחורי עסקת הפועל ת"א

מגעים חשאיים וכניסה הדרגתית. כך הושלם המו"מ בין עופר ינאי לאדומים

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים
שנה גודל פונט א א א א

הפועל ת"א יוצאת לעידן חדש. עוד הרבה לפני הודעת הסיכום עם עופר ינאי במועדון הבינו שיש להם את הפוטנציאל לגדול ושתקרת הזכוכית כמועדון אוהדים כבר נמצאת קרוב מאוד. לכן, בשנה-שנתיים האחרונות גם בהפועל ת"א, שהיא מועדון שהוקם על ערכים מסוימים, הבינו שכחלק מתהליך הגדילה, אם יבוא אדם פרטי שירצה להשקיע, הם יתנו לו את ברכת הדרך, בתנאי שיבינו שהחבירה אליו תשדרג את המועדון.

לחצו לעמוד הטלגרם החדש של ערוץ הספורט

האדם הזה הגיע לפני כשנתיים, או יותר נכון - אנשים מטעמו. ביולי 2021, נפגשו רמי כהן והמנכ"ל מתן קפלן עם נדב טנא ושחר גרשון, שניים משותפיו העסקיים של עופר ינאי, שהם גם אוהדי הפועל ת"א. בתחילה דובר עם כניסה כספונסרים, תורמים, נותני חסות - ואכן כך היה. שם, למעשה, הונחה אבן הפינה.

בחודש מרץ 2022, טנא וגרשון הביעו את רצונם להרחבת שיתוף הפעולה, להזרמה של כספים גדולים ומשמעותיים יותר. בשלב הזה נכנס לתמונה גם עופר ינאי, בעלי "נופר אנרגיה", בעל יכולות כלכליות גדולות מאוד. יחד איתו, החלו אנשי הנהלת הפועל ת"א לגלגל את הרעיון של העברת הקבוצה לידיו של ינאי וקבוצתו.

המשמעות של מהלך כזה ברורה: הפועל תל אביב הוקמה כקבוצת אוהדים, ובהנהלה ידעו שעניין כזה יכול לעורר לא מעט התנגדויות בקרב הקהל. לכן, ניסו במועדון לשמור על המגעים חשאיים ככל הניתן, כדי למנן ככל הניתן השפעות חיצוניות. אגב, ה"חסם" האחרון כעת בין ינאי לבעלות על הפועל תל אביב הוא ההצבעה באסיפת החברים.

בקיץ האחרון, עופר ינאי הגדיל את אחיזתו בתוך הפועל ת"א. קבוצת ינאי הזרימה כספים שעזרו בין היתר להחתים את תומר גינת על חוזה גדול, וכן תרמו בצירופם של שחקנים יקרים כמו ג'ורדן מקריי וצ'ינאנו אונוואקו תוך כדי תנועה. בהפועל השתדלו שתהליך הכניסה של ינאי וקבוצתו יהיה איטי - הוא ליווה את המועדון לאורך שנה האחרונה ולמעשה הקרקע הוכשרה לכניסתו.

אז מה יהיה בהפועל ת"א? תקציב גדול בהרבה. ינאי יזרים 30 מיליון ש"ח לתפעול הכולל של המועדון, והתקציב יגדל ל-25 מיליון ש"ח. המטרה של הבעלים החדש תהיה להגדיל את התקציב בכל שנה, כשבין לבין אף מדברים על אולם חדש.

יהיה אולם חדש? (אלן שיבר)
יהיה אולם חדש? (אלן שיבר)