"מכבי תהיה נהדרת עבור אונואקו, אשב עם ווייצ'יץ' בסוף העונה"

פיט מייקל, אגדת עבר של היורוליג והיום סוכן שחקנים, לקח את סנטר הרצליה כפרוייקט אישי: "הגיע במצב לא טוב מנטלית. אהרוני שיקם אותו". כעת מי שנפלט מיוסטון, מוצף בהצעות: "הוא יהיה ביורוליג או ב-NBA". ראיון

נועה פופלינגר
א א א א ( שנה גודל )

לפני שהגיע לישראל צ'ינאנו אונואקו היה מוכר בקרב חובבי הכדורסל בעיקר בגלל "זריקת הסבתא" מקו העונשין, אבל את העונה הנוכחית הוא יסיים כאחד השחקנים המבוקשים באירופה, כשגם ב-NBA הוא מתחיל לעורר עניין. הסנטר בן ה-25 שיחק בעבר במדי יוסטון, אבל לא הצליח להותיר חותם לפני שהסתובב בדרום קוריאה ובקרואטיה. כעת, אחרי שקטף את תואר ה-MVP של העונה הסדירה, הוא מרחק שני ניצחונות בלבד מאליפות היסטורית עם בני הרצליה.

"אונואקו הגיע אליי לא במצב לא הכי טוב מבחינה מנטלית ובקריירה שלו", מספר בראיון לערוץ הספורט סוכנו ואגדת העבר של היורוליג, פיט מייקל, "אני מתמחה בלקחת שחקנים שנראה שגמרו את הקריירה שלהם ב-NBA, לשקם אותם ולהחזיר אותם לשם. להחיות להם את הקריירה". מייקל זיהה את הפוטנציאל הטמון באונואקו וידע מה לעשות: "ידעתי שהוא לא שיחק באירופה, אבל אם הוא יקרע את התחת הוא יגיע לטופ. הבהרתי לו את זה שהוא יצטרך לעבוד מאד קשה. מאז הוא לא הסתכל לאחר. הוא היה שם".

הרצליה אמנם לא יעד נוצץ בכדורסל אירופי, אבל מייקל ידע שאונואקו יכול לפרוח בתנאים שהעניקה לו המועדון הצנוע: "היו לנו הרבה הצעות באירופה, ומיד בחרתי בהרצליה. בשיחה אחת עם אורן אהרוני הבנתי שזה המקום בשבילו. באירופה המאמן הוא השולט. ב-NBA אלה השחקנים. וישר ידעתי שזה המאמן שארצה להפקיד את צ'ינאנו בידיו. הוא אוהב אותו ומקשיב לו- הוא 2.11 מ' ופתאום מוסר כמו רכז עם 20 שנות ניסיון. זו לגמרי הקבוצה שלו היה לי חזון שזה מה שיקרה, אבל לא ציפיתי בחלומות הפרועים שלי שככה תתגלגל העונה".

"זה המאמן שרציתי לצ'ינאנו". אהרוני (אלן שיבר)
"זה המאמן שרציתי לצ'ינאנו". אהרוני (אלן שיבר)

כעת נראה שאונואקו בשל לעשות את הצעד הבא, ומייקל כבר מתחיל לברור אופציות: "לאור העונה הטובה, ברור שיש התעניינויות - בוסטון סלטיקס וטורונטו ראפטורס כבר יצרו קשר במהלך העונה. גם קבוצות מהיורוליג, אבל בגלל שיש קבוצות שהעונה שלהן עוד לא הסתיימה, לא אחלוק את המידע הזה. החזון שלי עבור צ'ינאנו זה לעבור ליורוליג או ל-NBA בעונה הבאה, עכשיו שכל עולם הכדורסל מכיר אותו ויודע למה הוא מסוגל".

"שמענו שהיה עניין ממכבי ת"א, אבל אף אחד לא פנה אלינו", הוסיף מייקל, "צריך לזכור שהרגע הסתיימה סדרה בין שתי הקבוצות ודבר כזה אינו מקובל בעולם הכדורסל. כשהעונה תסתיים, אהיה איתם בטלפון. כשביקרתי בארץ, לקחתי את אונואקו למשחק יורוליג של מכבי ת"א מול ריאל מדריד. האוהדים כיבדו אותו, שרו לו והצטלמו איתו. זאת אווירה מצוינת ויכולה להיות סביבה נהדרת עבורו. אני מכיר את ניקולה ווייציץ' מהתקופה שלי בירוליג ואשב איתו כשהעונה תסתיים".
 
ומה עם הימור לגמר? "אונואקו ווינר, וכשיצטרכו מישהו שיקח על עצמו, זה יהיה הוא. הוא יביא להם את התואר הזה".

תואר נוסף לארון? אונואקו ובאב (אלן שיבר)
תואר נוסף לארון? אונואקו ובאב (אלן שיבר)
מעבר לתגובות