זופי אבדיה: "אליפות עם אולם בית ספר זאת היסטוריה"

זופר אבדיה ל"5 באוויר": "מעדיף את ירושלים מבחינת המאצ'אפ", וגם: הקריסה של מכבי תל אביב

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )

אחרי שזכתה בגביע המדינה, בני הרצליה ממשיכה בעונה הנהדרת שלה ואתמול (רביעי) היא עלתה לגמר הפלייאוף אחרי שהביסה את מכבי תל אביב. עם זאת, המנהל המקצועי של הקבוצה, זופר אבדיה, לא ממש מתרגש ואמר בראיון ל"לחמש באוויר": "לא עשינו משהו מיוחד, כולם ניצחו את מכבי השנה, זו לא מכבי של גמר יורוליג. אם לא נזכה בדאבל מי יזכור אותנו עוד 20 שנה?"

"מבחינת תוצאות ומספרים זו המכבי החלשה ביותר שראיתי, אבל מי אני שאדבר עליהם? לדעתי הם עשו דבר אחד לא נכון, לשלם למאמן אחד גדול מיליון וחצי דולר ולתת לו לעבוד".  המשיך אבדיה להתייחס לצהובים והבהיר: "אם מכבי פונה אליי להיות הג'נרל מנג'ר המקצועי, אני אומר לא".

על העבודה עם המאמן אורן אהרוני אמר: "קודם כל, לא מפריעים לאהרוני. אתם אומרים מנהל מקצועי, בקבוצה שלנו זה אורן אהרוני. אני ג'נרל מנג'ר, אני לא מתערב. אני יכול להגיד לו מה יש ומה אין מבחינה כספית, אבל מקצועית הוא זה שמחליט. אין לבד, לא עשיתי לבד את השינוי ואין פה אגו. אם אורן אומר לי 'יש לי תחושה שאונואקו לא ייתן לי משהו במשחק ואני אוציא אותו', אני לא אגיד לו כלום. היה לנו מזל כשהחתמנו שחקנים טובים".

עוד אמר לגבי צ'ינאנו אונואקו: "אם ידעתי שהוא יהיה השחקן הכי טוב בליגה? לא כל שחקן מתאים לכל מקום, אולי למכבי הוא לא יהיה טוב ולבאסקוניה כן. כל אחת תרצה את אונואקו השנה. אני לא יודע  מה יהיה ביורוליג, לא יכול לחתום שהוא יעשה אותו הדבר ביורוליג, אם יתנו לו את אותן בדקות. אם שואלים אותי אני אגיד שהוא מתאים כל עוד יתנו לטפל בו. על באב הייתי אומר שהוא מתאים בכל מצב. הוא הלב שלי, מנהל מקצועי על המגרש".
 
המנהל המקצועי התייחס גם לביתיות בגמר: "אני אומר לראש העיר תראה מה עשיתם שאנחנו משחקים מול 1,200 איש באולם של בית ספר. נעבור את המשחק הראשון ואז נראה מה יהיה עם האולם. מישהו אי פעם זכה באליפות באולם של בית ספר? זו היסטוריה. חולון וביתיות או ירושלים בחוץ? לפי המאצ'אפ מעדיף את ירושלים, אבל בצד השני מדובר בביתיות. אבל ביתיות אמיתית זה 7-8 אלף אוהדים, לא אולם כזה קטן. אם אני מחליף אולם, אני מעדיף יד אליהו לא בדרייב אין. נחשוב על זה".

לסיום, אבדיה התייחס גם לקבוצת הכדורגל של מכבי תל אביב, וגם לנבחרת ישראל: "אני יודע לאן ולאדן איביץ' הולך וגם ערן זהבי, אבל אני לא מגלה לכם. הנבחרת תסיים היום ב-0:0 מול איסלנד".

זופר אבדיה. ג'נרל מנג'ר? לא במכבי (אלן שיבר)
זופר אבדיה. ג'נרל מנג'ר? לא במכבי (אלן שיבר)
מעבר לתגובות