אושר בהרצליה. כריס באב: "המטרה? לגמרי אליפות"

ההכנה של אהרוני, הניטרול של סקוטי ווילבקין והתצוגה של צ'ינאנו אונואקו. אופוריה בשרון

נועה פופלינגר
א א א א ( שנה גודל )

היסטוריה. זה מה שקרה אמש (רביעי) בהיכל הביתי של מכבי ת״א. לראשונה בסדרה של הטוב משלושה משחקים הצהובים הודחו עם 96:74. אבל הסיפור אתמול לא היה המארחת, אלא הקבוצה שהדיחה אותה, אותה קבוצה שהעליונות שלה לא הוטלה בספק אפילו לא לרגע.

לקראת המשחק, אנשי הרצליה הרבו להשתמש במילה "רוגע". הם הגיעו מאוד שלווים למשחק בהיכל, וגם כשדיברו על לחץ, דיברו על כזה שהוא חיובי, כזה שמוציא רק טוב מהשחקנים. בהכנה להתמודדות של אורן אהרוני הייתה ברובה מנטלית, זאת לקראת עוד מעמד שיא של קבוצתו העונה. ולמען האמת, מהרגע הראשון על הפרקט זה היה נדמה שההכנה השתלמה. הכחולים היו רגועים, שיחקו את המשחק של ״בני הרצליה״ כמו שאוהב אהרוני לכנותו, וגם במיני-מומנטומים של מכבי ת״א ידע הספסל להרגיע את השחקנים ולהשרות הרבה רוגע.

וזה עבד. ולאחר עוד משחק שיא של החבורה בכחול, במיוחד של צ'ינאנו אונואקו ששוב היה בשיאו עם 25 נקודות, 15 ריבאונדים, 5 אסיסטים (כל אחד יותר יפה מהקודם) ומדד 48+ בתצוגה שהזכירה את מה שהוא עשה בגמר הגביע, כולל מעורבות הגנתית כמעט בכל מהלך בפתיחה. שון דאוסון במשחקו הכי טוב בפלייאוף, כריס באב ומוריס קמפ שהרימו את הרמה במחצית השנייה ויאיר קרביץ, שקלע רק 2 נקודות אמנם, אבל עזר לשבור את הלחץ ושמר נהדר את סקוטי ווילבקין, עשו עבודה נהדרת וגרמו ל-1,750 האוהדים שהגיעו להיכל להרבה מאוד נחת.

צ'ינאנו אונואקו. התעלה (אלן שיבר)
צ'ינאנו אונואקו. התעלה (אלן שיבר)

מדבריו של שון דוסון, ניכר כי הניצחון בסדרה על הצהובים לא הפתיע אותו: ״שיחקנו בלי לחץ. שיחקנו את המשחק שלנו, שמרנו מצוין והוצאנו את תוכנית המשחק שלנו לפועל, שיחקנו טוב יותר ממכבי ת״א. אנחנו 2 ניצחונות מדאבל וזה נקלט כי זאת הייתה המטרה שלנו העונה״.

עוד שחקן שהציג שוב יכולת נהדרת היה כריס באב, שכזכור גם הצטיין במשחק מספר שתיים: ״לחזור מ-1:0 ולנצח בחוץ זה לא קל, רצינו את זה מאוד. אם נאמין ונשחק את הכדורסל שלנו אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה - המטרה היא לגמרי אליפות״.

בזמן האחרון היו שמועות על נדידה אפשרית של בני הרצליה לאולם אחר לאירוח הגמר. הדבר אינו נכון וגורמים בכירים בקבוצה מסרו לערוץ הספורט שרק אולם היובל אותו מכנים ״המבצר״ יארח את סדרת הגמר.

אורן אהרוני. הכנה מושלמת של המאמן (אלן שיבר)
אורן אהרוני. הכנה מושלמת של המאמן (אלן שיבר)
מעבר לתגובות