"אוהדי הפועל לא אוהבים את ישראל"

"הם הסיבה שאני שונא לשחק בליגה הישראלית"; "הייתי ביוון, אבל בחיים לא ראיתי דבר כמו בדרבי אתמול"; "המאמנים ואנשי הצוות של הפועל אוהבים את זה לדעתי"; "אוהדי י-ם תמיד מקללים אותי, אבל אין לי משהו נגדם, מבין שנאה בין מועדונים, אבל בהפועל ת"א זה אחרת". סקוטי ווילבקין עלה להתקפה בלייב עם עוקביו ב-Twitch. הפועל ת"א הגיבה

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )

תגובה זועמת לשעת לילה מאוחרת: סקוטי ווילבקין, כוכב מכבי תל אביב, הגיב אמש (בין ראשון לשני) לאירועי הדרבי - שם ניצחה מכבי 75:82 את הפועל במשחק מספר ארבע, והעפילה לחצי גמר הפלייאוף של ליגת העל.

ווילבקין צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "יש לי אפס כבוד לאוהדים שלא מכבדים את משחק הכדורסל, או את השחקנים שמשחקים את המשחק. אל תצפו ממני לכבד אותם". כזכור, במסגרת המשחק, אוהדי הפועל זרקו כוסות משקה - וכמעט גרמו להפסקתו ע"י השופטים וכוחות המשטרה.

בהמשך, הוא המשיך והגיב - לאוהד אחר שקילל אותו, ענה: "המשך לצפות בפלייאוף בהנאה, חבר". וכאשר אוהד ביקש ממנו לכבד את שחקן הפועל תל אביב, רז אדם, ענה: "מי?".

היום, ווילבקין לא עצר והמשיך את דבריו מהטוויטר גם בלייב טוויץ', אותו הוא פרסם דרך הטוויטר שלו, כשכתב: "אוהדי הפועל, בואו לבכות", עם קישור לשידור שלו. במהלך השידור, התייחס ווילבקין לאירועי הדרבי אתמול: "שיחקתי ביוון וזה לא היה קרוב למה שקרה אתמול, שם הושלכו חפצים ואוהדים מיד נתפסו ונזרקו מהאולם. כל פעם שהיה להפועל ת"א מיס-מאץ', זרקו משהו על הפרקט".

התגובה של הפועל ת"א לדברים של ווילבקין

דילג מעל הפועל עם 28 נקודות. ווילבקין (צילום: אלן שיבר)
דילג מעל הפועל עם 28 נקודות. ווילבקין (צילום: אלן שיבר)

כוכב מכבי ת"א לא עצר כאן. מאוחר יותר בשידור, ווילבקין המשיך ונתן את דעתו על האוהדים האדומים: "אני חושב שאוהדי הפועל לא אוהבים את ישראל, אם הם היו, הם לא היו שרים שירים על השואה. המשחקים נגדם הם אחת הסיבות שבגללה אני שונא לשחק בליגה הישראלית. לא רק אותי הם לא מכבדים, אלא את כולם, אפילו את השחקנים שלהם הם לא מכבדים". ווילבקין המשיך והתייחס לאמירות שלו.

"למה זה פרובוקטיבי להגיד שאני לא מכבד מישהו שפועל ככה, אם אני רוצה ליצור פרובוקציות אני אעשה זאת, אתם לא רוצים לדעת מה הם אמרו עלי ועל משפחתי במהלך המשחק. אם אוהדי מכבי היו עושים משהו כזה, הייתי אומר להם להפסיק ואם לא הייתי כועס, הייתי מבהיר שאני לא תומך בזה. עשיתי את זה במשחק האחרון, כשג'ייקובן נפצע ואוהדי מכבי שרקו בוז. כמובן שזה לא אותו מקרה, מישהו יכול היה להיפצע מזה".

אני רואה את המאמנים ואנשי הצוות שלהם", המשיך ווילבקין, "לא יודע מי אלה, הם אוהבים את זה. אני לא מרגיש רע לגבי שום דבר שאני אומר עליהם. אני לא אומר שאוהדי מכבי מושלמים, הם עשו דברים משוגעים העונה, אבל אי אפשר להשוות. אם לאוהדי מכבי יש שירים על שואה, בבקשה תיידעו אותי".

"אם אתה מקלל מישהו, אם אתה אומר למישהו שהיית רוצה שהוא יהיה בשואה, זה מה שמוציא אותם מאיזון", המשיך גארד מכבי, "אוהדי ירושלים תמיד מקללים אותי, אבל אין לי כלום נגדם, זה חלק מהמשחק. האקסטרה שאוהדי הפועל נותנים זה לא חלק מהמשחק, וזה מה שמעצבן אותי. כיף לי לשחק בירושלים, לא אעשה משהו לא מכבד שם. אני פשוט לא מבין את זה, אני לעולם לא הייתי קורא לישראלי 'נאצי', אסור לעשות את זה. אני מבין שנאה בין מועדונים, אבל לא את כל הדברים האלה שאמרתי".

"זו מנטליות של מועדון קטן, איפה ראיתם דברים כאלה חוץ מבהפועל ת"א? נראה לך שזה מה שאמרנו למדריד כשהם ניצחו אותנו? 'לפני שבועיים אנחנו ניצחנו אתכם'?". גארד מכבי התייחס גם ל-NBA ודיבר על מי לדעתו תזכה באליפות השנה, בנוסף לדעתו על דני אבדיה, חברו לקבוצה לשעבר: "אני חושב שגולדן סטייט תזכה באליפות השנה. אבדיה? הלוואי שהיה משחק עכשיו במכבי, בכנות".

"מישהו יכול היה להיפצע" (אלן שיבר)
"מישהו יכול היה להיפצע" (אלן שיבר)
מעבר לתגובות