אריק פינטו מועמד מוביל לראשות המנהלת

מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר עשוי להיכנס לתפקיד. הערכה: יזכה לתמיכת האיגוד

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )
(דוברות בנק הפועלים)
(דוברות בנק הפועלים)

האם מנהלת ליגת העל בדרך לעידן חדש? לערוץ הספורט נודע כי המועמד המוביל לתפקיד יו"ר המנהלת במקומו של שמואל פרנקל, שצפוי לפרוש מתפקידו בדצמבר השנה, הוא אריק פינטו (60), לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים.

על פי החלטת דירקטוריון המנהלת משנה שעברה, המנהלת תתכנס בקיץ כדי למנות ועדה שתגדיר מה הם היעדים ליו"ר החדש, וכן ועדת איתור שתבחן את כל המועמדים. ועדה זו תמליץ לדירקטוריון על המועמד המועדף, והחפיפה עם פרנקל צפויה להתבצע במהלך חודש דצמבר. בכל מקרה, לא מדובר במהלך שנועד להדחה מוקדמת של פרנקל, והוא יישאר כיו"ר בפועל עד 1.1.2023.

יש להדגיש כי פינטו אינו המועמד היחידי. כרגע אין ועדת איתור מסודרת, וראשי הקבוצות מתחילים "להריץ" מועמדים שונים, אך כרגע מסתמן כי פינטו הוא השם המוביל. ההערכה היא כי הוא זוכה לתמיכה של לא מעט קבוצות בליגה, בהן הפועל תל אביב (פינטו נחשב לאוהד מסור של הקבוצה), הפועל ירושלים ועירוני נס ציונה. בנוסף, ההערכה היא כי גם איגוד הכדורסל צפוי לתמוך במינויו, בעקבות שיתוף פעולה מוצלח שהיה לאיגוד עם בנק הפועלים בתקופתו של פינטו כמנכ"ל.

לפינטו סיפור חיים מרתק. הוא נולד במרוקו, ובגיל שנה חלה בפוליו וכתוצאה ממחלתו נותר משותק בשתי רגליו. הוא עלה לארץ והתחנך בכפר הנוער בן שמן. כבר בילדותו התייתם משני הוריו אך מגיל צעיר הפך לפעיל מאוד בתחום ההתנדבותי וכנער אף קיבל את אות המתנדב הצעיר מנשיא המדינה.

לפינטו זיקה חזקה לכדורסל והוא אף מחזיק בתעודת מאמן של מכון וינגייט ובשנת 2007 מונה לתפקיד מאמן נבחרת ישראל בכדורסל בכיסאות גלגלים במקביל לעבודתו בבנק הפועלים, אותה החל בשנת 1980. פינטו, נשוי ואב ל-2, הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים ממכללת ניו אינגלנד ותואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת קלארק, מונה למנכ"ל בנק הפועלים בשנת 2016 ושימש כמנכ"ל הבנק במשך שלוש שנים.

ייפרד בסוף העונה. פרנקל (צילום: אלן שיבר)
ייפרד בסוף העונה. פרנקל (צילום: אלן שיבר)
מעבר לתגובות