יש מאמן: ליבאדיוטיס חתם בהפועל ב"ש

ליבאדיוטיס מונה וחתם על חוזה לעונה וחצי, לא ברור האם עומד בתנאים הנדרשים מזר

עמרי מנהיים
א א א א ( שנה גודל )

סוער בהפועל באר שבע. קבוצת הכדורסל מינתה היום (שלישי) את כריסטופורס ליבאדיוטיס בן ה-41 במקומו של רמי הדר, אך לא ברור האם הוא עומד בתנאי הסף הנדרשים ממאמן זר בארץ. בקבוצה קיבלו אישור עליו, אך כעת משרד הספורט הודיעה להם שהאישור מוקפא.

כל מאמן זר שמגיע לארץ נדרש להשתתף במפעל אירופי בכיר למשך 3 מ-6 העונות האחרונות. ליבאדיוטיס השתתף במוקדמות ליגת האלופות עם קרבונס, הקבוצה בה היה מאמן ראשי למשך שש וחצי עונות, וכעת בודקים אם השתתפות במוקדמות עונה על הקריטריון. היווני-קפריסאי זכה עמה באליפות קפריסין פעמיים, פעמיים בגביע הקפריסאי ופעמיים בסופר קאפ הלאומי.

לפי הקריטריונים מאמן צריך שיהיו לו שלוש עונות מלאות בליגת האלופות של פיב"א או במפעל אירופי בכיר. הבעיה היא ההגדרה של עונה מלאה ברגע שהוא הודח במוקדמות. בב"ש מבינים שעונה מלאה היא השתתפות בכל המשחקים של הקבוצה במפעל, לא בכמות מסוימת או שלב בתים, וזה למעשה הסעיף שנבדק.

ליבאדיוטיס הוביל את קרבנוס לטופ 16 של היורופקאפ (2018) ובעונה שעברה עשה היסטוריה כשהעפיל עימה להשתתפות בשלב הבתים של ליגת האלופות של פיב״א. כריסטופורוס שימש בעבר גם כעוזר המאמן של הנבחרת הקפריסאית וכעוזר מאמן ברובינרי הרומנית ובאפואל ניקוסיה.

ליבאדיוטיס (41) אימן בשש העונות האחרונות את קרבאנוס איתה זכה בשתי אליפויות ובשני גביעים מקומיים. בעונה שעברה הוביל את הקבוצה לשלב הבתים בליגת האלופות של פיב״א. כריסטופורוס החל גם את העונה הזו בקרבאנוס אבל פוטר מתפקידו, ולמעשה הפועל ב״ש תהיה הקבוצה הראשונה שלו כמאמן ראשי מחוץ לקרבאנוס.

באר שבע יוצאת לדרך חדשה
באר שבע יוצאת לדרך חדשה
מעבר לתגובות