משפחת אוחיון הודיעה: "גלבוע/גליל נסגרת"

המאמצים למצוא רוכש כשלו. המועצה: "קרה בניגוד לרצוננו וחרף מאמצינו"

עמרי מנהיים
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

הפועל גלבוע/גליל דברך להפסקת פעילות. בעקבות מותו של חיים אוחיון, המשפחה החליטה להפסיק את תמיכתה במועדון זאת אחרי תרומה של 18 שנים. המשפחה מסרה כי היא עושה מאמצים לאתר בעלים חדש לקבוצה.

בני משפחתו הוציאה הודיעה בזו הלשון: "ב- 18 השנים האחרונות היזם ואיש העסקים חיים אוחיון ז"ל הוביל את הקבוצה לצמרת הכדורסל הישראלי; זאת מתוך אידיאולוגיה ורצון לקדם ולהבליט את הפריפריה במדינת ישראל ולהוביל אותה למרכז הספורט והתרבות הישראלי. לאורך השנים העפילה הקבוצה לפסגות ספורטיביות מרשימות, בלטה בצמרת הכדורסל המקצועני וסחפה אחריה אין ספור אוהדים ובני נוער אשר ראו בקבוצה עוגן מרכזי. המשפחה גאה בעובדה שלאורך כל התקופה, הקבוצה ייצגה בכבוד את הפריפריה, את ההתיישבות העובדת ואת כלל התושבים. קבוצת 'גלבוע גליל' הגיעה במהלך שנות פעילותה לאין ספור הישגים משמעותיים ביותר וביניהם זכייה באליפות ליגת העל, בתואר סגנית אלופה ובאליפות הליגה הבלקנית".
 
"מאז פקד אותנו האסון, אנו עמלים מבוקר ועד ליל בניסיון לאתר בעלים חדשים לקבוצה, אשר ימשיך את מלאכתו וישמר את מורשתו רבת השנים של חיים יקירנו", כך נמסר מהמשפחה; "אך למרות מאמצינו לגייס גורמים שונים, אשר יובילו את הקבוצה בשנים הקרובות, לא נמצא גורם המעוניין להוביל את הקבוצה רבת ההישגים. על כן, אנו נאלצים להודיע בעצב רב על הפסקת פעילות הקבוצה, ומתפנים למשימה הקשה מכל - התמודדות עם החלל העצום שהותיר חיים אהובנו, עם עזיבתו את העולם בטרם עת".

"אנו גאים על כך שמספר רב של שחקנים ומאמנים ישראלים צעירים זכו להתפתח ולצמוח בחממה שהיוותה גלבוע-גליל, והעפילו לקבוצות בכירות בארץ ובעולם. כמו כן, אנו גאים מאוד בהישגי הקבוצה בשנה האחרונה, כאשר הקבוצה בלטה במיוחד השנה בצביון הישראלי וברוח הלחימה ואף היתה קרובה מאוד לזכייה בתואר אלופת המדינה גם השנה".

18 שנים של פעילות ענפה. אוחיון ז"ל
18 שנים של פעילות ענפה. אוחיון ז"ל

"אנו מודים לתושבי האזור ובפרט לאוהדי גלבוע-גליל הנאמנים והנפלאים על ההתמדה, האהבה וגאוות היחידה. אנו מודים לכל השחקנים והמאמנים שהיו חלק ממשפחת גלבוע-גליל לאורך השנים. אנו מודים לכל צוות העובדים ולמנהליה של קבוצת הכדורסל לדורותיהם על תרומתם לפעילות ולקידום הקבוצה. במיוחד אנו מודים למועצה אזורית גלבוע, אשר תמכה בקבוצה ברוחב לב לאורך השנים, תוך אמונה בלתי מתפשרת בחשיבותה של קבוצת כדורסל בכירה בגלבוע המהווה סמל וגאווה לתושבים. אנו רואים בכל אלה שותפים מלאים ושווים לכל הישגיה של קבוצת גלבוע גליל".

המשפחה הוסיפה: "זהו יום עצוב מאד עבורנו, שמהווה לא רק פרידה מאחד ממפעלי החיים החשובים שהוביל חיים יקירנו, אלא אבדה נוספת על האובדן העצום שאנו חשים מאז לכתו".

מגלבוע גליל נמסר: "קבוצת 'גלבוע גליל' בראשות חיים אוחיון חרטה על דגלה את הרצון לטפח ולקדם שחקנים ומאמנים ישראלים צעירים; אוחיון ז"ל האמין בחשיבות הענקת שוויון הזדמנויות לתושבי הפריפריה, וכאחד מהם פעל ללא לאות על מנת לייצר לצעירים ולבני נוער מהפריפריה את האפשרות לשאוף ולהגיע - חרף הריחוק הגיאוגרפי - לרמות הגבוהות ביותר של הכדורסל הישראלי".

זה הסוף? (אלן שיבר)
זה הסוף? (אלן שיבר)

"רק בעלים יכולים לסגור קבוצת כדורסל. חיים אוחיון ז"ל, החזיק בבעלות על קבוצת הכדורסל גלבוע/גליל, כשלמועצה אחזקת מיעוט בבעלות. לנוכח החלטת המשפחה לא להמשיך, והודעת המשפחה הבוקר בהתאם על סיום דרכה בקבוצת גלבוע/גליל, ולנוכח אי הרשמה לליגת וינר-סל, הרי שהקבוצה סיימה את דרכה, בניגוד לרצוננו וחרף כל מאמצינו".

עובד נור, ראש המועצה, הוסיף: "לאחר שפעלנו ככל יכולתנו וריכזנו כל מאמץ אפשרי בניסיון לייצר מתווה להמשך הפעילות ביחד עם הבעלים, הצטערנו להתבשר ממשפחת אוחיון שלא צלחו המגעים להעביר את הבעלות על קבוצת גלבוע/גליל לבעלים פוטנציאלי חדש, ובהתאם לכך הם החליטו, ומודיעים לנו על סגירת הקבוצה.
הגלבוע מודה למשפחת אוחיון על המאמצים, ומתכוונים להמשיך להצעיד את הכדורסל בגלבוע לבניה ושותפויות חדשות. ספורט בגלבוע הוא קודם כל חינוך לערכים ורוח הקהילה, כי רק משם באה ההצטיינות! לכן, לצד הכאב והצער, אנחנו כבר נערכים ופועלים במגעים מתקדמים, כדי להבטיח שרוח המועדון - היא רוח הגלבוע, תמשיך להפתיע, לרגש ולהוביל בעוז".