מסתמן: מכבי ת"א תשווה את הצעת אלבה, זוסמן עדיין נחוש לעזוב

גם אם האלופה תממש את זכותה, הגארד החליט למצות את האופציות שלו ולהשתחרר לגרמניה. במכבי תוקפים: "זוסמן מנוהל על ידי סביבה רעילה". הסיפור המלא בפנים

תגיות: יובל זוסמן

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

מורכבויות בהליך השחרור של יובל זוסמן ממכבי ת"א. לערוץ הספורט נודע כי האלופה מתכוונת להשוות את ההצעה של אלבה ברלין על זוסמן, ובכך לנסות להבטיח את עתידו בצהוב. יחד עם זאת, מבחינתו של זוסמן לא מדובר בסוף פסוק, והוא נחוש להמשיך למצות את כל האופציות שעומדות לרשותו כדי להשיג את השחרור לאלבה. הגארד מעוניין להצטרף לאלופה הגרמנית, שרואה בו כאופציה בכירה לעמדת הגארד/פורוורד.

בשבועות האחרונים התקיימו שיחות בין הצדדים כאשר לאורך כל הדרך נציגיו של זוסמן הבהירו כי הם מבקשים את ברכת הדרך ממכבי ת"א ולמעשה ביקשו מהמועדון שלא לממש את זכות ההשוואה. בשלב מסוים במכבי היו מוכנים לוותר, אך תמורת תנאי אולי תקדימי: דרישה לזכות להשוות את תנאיו של זוסמן בסוף כל עונה מתוך ה-3 שנים בחוזה שלו עם אלבה, וכן בסוף ההתקשרות שלו עם הקבוצה הגרמנית. אם יעשו כן - זוסמן יהיה מחויב לחזור למכבי באופן מיידי. הדרישה הזאת נדחתה על הסף.

במכבי דורשים את התנאי הזה כמחווה של רצון טוב בתמורה להשקעה הגדולה בזוסמן מאז שהצטרף למועדון בגיל 16, וכן להסכמתם לפתוח את חוזהו של זוסמן לפני כשנתיים ולשדרג את שכרו בצורה משמעותית, וכל זאת מבלי להוסיף שנים לאורך החוזה.

גורם במכבי מסביר: "אנשים לא מבינים כמה הלכנו לקראת זוסמן וכמה השקענו בו כדי להפוך אותו לשחקן שהוא היום. אנחנו מבינים שהוא רוצה להתרענן אבל מבקשים שתהיה לנו הזדמנות להחזיר אותו הביתה ביום מן הימים. למרבה הצער יובל מנוהל על ידי סביבה רעילה שמייעצת לו עצות שפוגעות בו ובהמשך הדרך שלו".

יש לציין כי נציגיו של זוסמן הציעו מנגנון פיצוי חלופי במקום זכות ההשוואה העתידית - תשלום פיצוי של כ-60 אלף דולרים, תלוי במשך הזמן שזוסמן יהיה באלבה. במכבי טוענים כי אם פיצוי כזה יתקבל, אם יהיו מוכנים להחזיר אותו, אם זוסמן יסכים לחזור לקבוצה לפני שחוזהו באלבה יסתיים, אך כרגע מסרבים למתווה הפיצוי ללא זכות השוואה עתידית.

זוסמן. רוצה לעבור (אלן שיבר)
זוסמן. רוצה לעבור (אלן שיבר)
מעבר לתגובות