חולון תגיש צו מניעה לפתיחת סדרת הגמר

הסגולים יערערו לבית הדין ויפנו במקביל לבית משפט אזרחי. לנציאנו: "יום שחור לכדורסל הישראלי"

עמרי מנהיים
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

עונת 2020/21 של הפועל חולון, כך נראה, הגיעה לסיומה בבית המשפט ולא על הפרקט, אבל היא עדיין לא אמרה נואש. אחרי שהוחלט שיספגו הפסד טכני בשל אירועי גן נר, הסגולים יגישו ערעור לבית הדין העליון של האיגוד ובמקביל יגישו צו מניעה לבית משפט אזרחי על מנת למנוע את פתיחת סדרת הגמר עד שתהיה הכרעה בתיק.

איתן לנציאנו הגיב להחלטה בראיון לערוץ הספורט: "לא נפלנו מהכיסא. היום הזה ייזכר כיום שחור של הכדורסל הישראלי. הערעור? נעשה כל מה שאנחנו יכולים, בתוך האיגוד אני לא זוכר הרבה החלטות שהתהפכו. אני לא אופטימי, אבל שלא יגידו שלא ניסינו. וברגע שנקבל את ההחלטה הסופית משם, נעשה הכל לדחות בערכאות חיצוניות".

על פנייה לגלבוע/גליל כדי לסכם על משחק חוזר, אמר היו"ר: "אני לא ניסיתי, ראיתי את הלך הרוחות שם אתמול והבנתי שהם מאוד נהנים לעלות ככה לגמר ושיהיה להם לבריאות. גלבוע לא פקטור כרגע, המנהלת יכולה להציל את עצמה מהדבר הזה שקרה פה. צר לי על ההחלטה שלומי פרי קיבל אתמול, אני יודע שזה לא אופייני לו לקבל החלטות שפוגעות בקבוצה כזאת או אחרת. אני בטוח שהוא היה בלחץ, זאת החלטה שגויה שהפילה אותנו בפח. למנהלת יש גם אופציות שהיא יכולה בדרכים יצירתיות בכל זאת להכריע את הסדרה הזאת. הכדור בידיים שלהם".

לנציאנו התייחס לסיום העונה: "בלתי נתפס צריך להגיד לאלה שהחליטו לסיים את העונה הזאת על השולחן הירוק. אבל אף אחד לא ייקחו לנו את העונה הזאת. מקום שני בליגה, מקום מובטח באירופה, פיינל 8, ניצחונות באירופה. 65 משחקים בעונה שאני לא חושב שיש קבוצה בארץ שעשה את זה. יש לנו הרבה דברים לקחת מהעונה הזאת, אבל היום הזה סדין שחור ולראות איך אנחנו מסירים אותו".

לאחר מכן הכריז לנציאנו במהדורת חדשות הספורט: "משהו חייב להשתנות פה. אתה לא יכול להגיע למגרש בליגת כדורסל שמתיימרת להיות מקצוענית, איכותית וטובה ואתה שואל שופט האם יש תקנון למקרה שנפסק משחק. אין כזה דבר. זה חייב להיכנס כבר מחר בבוקר לתקנון. שופט אומר לי שזה לא קשור אליו, אלא למנהלת הליגה. שמואל פרנקל טעה שהוא ניסה לסחוב את הזמן כמה שיותר, מצידו היינו יכולים לשחק ב-2 בלילה".

"מצפה שיחליטו רק שיהיה משחק חוזר. אני מוכן לשחק משחק שלם או רק את שבע הדקות שנותרו", טען לנציאנו. "לא יצאנו לבית המלון בבוקר והיינו כל כך מרוכזים כדי לצאת לפני הסוף. אם אני בגלבוע/גליל אני משחק את שבע הדקות הללו או משחק משחק חוזר. יש להם אופציה כזו".

"אמרתי לאבישי גורדון, שאני אוהב ומעריך, תהיה גבר ותרדו גם אתם. אני הייתי מתנהג ככה. היינו במומנטום נהדר, היינו כפסע מלהוביל, חמש הפרש, שבע דקות לסוף, זה נצח. מצפה שמחר ידבר רק ההגיון והצדק הספורטיבי. זה תקנון שבנו באותו הרגע".

דדאס. העונה של חולון תסתיים בבית המשפט? (אלן שיבר)
דדאס. העונה של חולון תסתיים בבית המשפט? (אלן שיבר)
פניני וחולון עדיין לא איבדו תקווה (אלן שיבר)
פניני וחולון עדיין לא איבדו תקווה (אלן שיבר)
מעבר לתגובות