התובע דרש: לנציאנו יורחק עד סוף העונה

ע"פ כתב האישום נגד חולון, דדאס יושעה למשחק אחד בלבד

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

תובע איגוד הכדורסל עו״ד טל אור הגיש היום (ראשון) כתב אישום חמור נגד אנשי הפועל חולון בעקבות האירועים במהלך משחק ההפסד לעירוני נס ציונה ביום שישי האחרון. התובע מבקש להטיל על המאמן סטפאנוס דדאס עונש של הרחקה ממשחק אחד בפועל וקנס של 12 אלף שקלים, ועוד הרחקה על תנאי לשלושה משחקים.

באשר ליו"ר הפועל חולון איתן לנציאנו, התובע מבקש עונש חריף במיוחד של הרחקה עד סוף העונה מכל משחקי הקבוצה ומפעילויות איגוד הכדורסל ועוד הרחקה על תנאי לחודשיים. באשר לגיא פניני, השחקן יספוג קנס אוטומטי בגובה 12 אלף שקל.

בנימוק לדרישת העונש הכבד על לנציאנו כתב אור: "ליו"ר הקבוצה קיים עבר משמעתי כבד באיגוד - שמונה הרשעות שונות בשש/שבע השנים האחרונות בעבירות על הוראות תקנון המשמעת של העלבת שופטים, התנהגות בלתי ספורטיבית/בלתי הולמת והפרת סדר, כשההרשעה האחרונה הייתה ביום 7.1.2021 (לפני כשלושה חודשים בלבד)... מעבר להיותו בעל התפקיד הבכיר/הרם ביותר בקבוצה למעשה, הרי שלמיטב ידיעתי, הוא מכהן גם כדירקטור במינהלת ליגת העל גברים וכבא-כוח הקבוצה באיגוד הכדורסל – באופן שהנ"ל אמור, מטבע הדברים, להוות דוגמא אישית ומודל לחיקוי כלפי שחקני הקבוצה ויתר בעלי התפקידים בה, אוהדי הקבוצה, וכן כלפי בעלי התפקידים במינהלת ובאיגוד ויתר הפעילים בענף".

על דדאס כתב אור: "להנ"ל עבר משמעתי באיגוד - ביום 28.12.2020 הוא הורשע בעבירות על הוראות תקנון המשמעת של התנהגות בלתי ספורטיבית והעלבת שופטי המשחק, תוך שהוטל עליו באותו מקרה קנס כספי בפועל בסך של 3,000 ש"ח וקנס כספי על תנאי בסך של 2,000 ש"ח (למשך שנה) בגין עבירה חוזרת על הוראות סעיפי תקנון המשמעת הנ"ל. בנסיבות העניין, מאחר שמטבע הדברים מאמן הקבוצה אמור להוות דוגמא אישית ומודל לחיקוי כלפי שחקני הקבוצה ויתר בעלי התפקידים בה וכלפי אוהדי הקבוצה, ולאור חומרת המעשים שביצע כאמור תוך כדי עיכוב מהותי של חידוש המשחק ואי ציותו להוראות השופטים, הרי שאני סבור כי יש להטיל עליו את העונש הנ"ל".

דדאס בזמן ההתפרצות (אלן שיבר)
דדאס בזמן ההתפרצות (אלן שיבר)
מעבר לתגובות