דדאס: "טוב הייתי עושה אם הייתי מתרחק"

מאמן חולון התנצל, לנציאנו בראיון: "הוא חש שנטפלים אליו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

יממה אחרי איבוד העשתונות של סטפאנוס דדאס, מאמן הפועל חולון, לאחר ההרחקה וההפסד מול נס ציונה - הגיעה ההתנצלות. מאמן הסגולים פירסם הודעה רשמית ובה חזר בו ממעשיו, כשגם המועדון עצמו הצטרף להתנצלות והבטיח שייפעל כדי שאירועים מהסוג הזה לא יחזרו.

"בסיום משחק ההפסד של קבוצתי אמש מול עירוני נס ציונה, התנהגתי באופן לא ראוי, לא מכבד ולא מוסיף כבוד לי ולענף שאנחנו כל כך אוהבים, חיים ומתנהלים סביבו", אמר סטפאנוס דדאס בהודעה הרשמית של המועדון. "ברצוני להביע את התנצלותי הכנה בפני כל מי שנפגע מהתנהגות זו, אין ולא היתה לי כוונה לפגוע באף אחד".

"בסערת הרגשות בה הייתי לאחר המשחק, טוב הייתי עושה אם הייתי מתרחק מזירת המשחק והולך להרגע", המשיך מאמן חולון. "את הנעשה אין להשיב וכל שנותר לי כאמור, זה להתנצל. מאחל לכולנו שנדע ימים טובים יותר ורק בריאות לכולם".

בחולון הוסיפו: "אנו כמועדון שמכבד את עצמו ואת אוהדי ענף הכדורסל כולו, מבקשים להצטרף להתנצלות תוך הבטחה כי נפעל ונעשה הכל על מנת שאירועים כגון אלה לא ישובו עוד".

"אין לי כוונה לפגוע". דדאס (צילום: אלן שיבר)
"אין לי כוונה לפגוע". דדאס (צילום: אלן שיבר)

מוקדם יותר, התראיין יו"ר הפועל חולון, איתן לנציאנו, ל"שבת במגרש" וניסה לספק הסברים מעבר לתגובה הרשמית. "הרוחות נרגעו, זה היה משחק אמוציונלי, עם יו"ר ומאמן אמוציונלים. זו התוצאה", אמר לנציאנו והתייחס למשחק: "זה המשך ישיר למה שקרה מול אילת, שם ניצחנו - וגם אז הרגשנו שמשהו לא טוב קורה בנושא השיפוט, וזה רק מחמיר. הפסדנו רק 8 הפרש, כשהם היו על הקו 40 פעמים. היה שחקן שלהם שהיה 20 פעם על הקו - גלן רייס הגדול לא הגיע 20 פעמים במשחק לקו העונשין".

בהמשך, לנציאנו סיפק גם נאום סנגוריה על דדאס ותחושותיו: "הוא התנצל ואנחנו נלמד איך לטפל בנושאים הללו לעתיד, ואם צריך לעזור - אז נעזור לו. צריך להבין שזה בנאדם שחי פה לבד, בלי אשתו והילדים, שמרגיש שכל הזמן נטפלים אליו. אפשר לראות את זה בכל משחק, אפשר לחשוב שעושים תחרות - מי ייתן לו עבירה טכנית ראשון".

יו"ר חולון גם קישר בין המקרה לבין ההתפרצות של מאמן אילת, אריאל בית הלחמי, במשחק הקודם של חולון: "לפני שבוע היה מאמן ישראלי, שאני לא רוצה לחזור על המילים שאמר לשופט. ולא עשיתם עם זה שום דבר, הכל עבר חלק, כאילו זה בסדר. אף אחד לא דיבר על זה. בגלל שזה דדאס וזה חולון, אז זה מעניין".

"אנחנו מבינים איפה צריך לתקן, אבל השיפוט בארץ צריך לעבור ביקורת", התייחס לנציאנו. "אני מקבל טלפונים מיושבי ראש ומאמנים בליגת העל, שאומרים לי: כל כהכבוד, זו הזדמנות נהדרת להפעיל ביקורת על שופטים - ואני עונה להם: אתם לא מחפשים שאיתן (הוא) יילך לבית הדין ויקבל עונשים, תתחילו לדבר גם אתם. אתה מכיר גוף שאין עליו ביקורת? אפילו על ראש ממשלה יש מבקר מדינה. זה הגוף היחיד שלא מבקרים אותו".

"שופט בכדורגל עובר ביקורת בכל משחק, ואתם באתר שלכם מפרסמים איפה הוא טעה, ואם הוא טעה הוא משלם - אצלנו זה לא קיים. זו הבעיה בארץ של השיפוט באופן כללי", סיכם לנציאנו.

"לא ייתכן שלא תהיה ביקורת על השופטים" (צילום: אלן שיבר)
"לא ייתכן שלא תהיה ביקורת על השופטים" (צילום: אלן שיבר)

מאיגוד הכדורסל נמסר: "האיגוד מגבה את שופטי הכדורסל בליגת העל ושאר הליגות ומגנה כל התנהגות שבאה לפגוע בשופטים, על ידי חלק קטן מהקבוצות והעוסקים בדבר. האיגוד לא יאפשר לאף אחד לפגוע בשום דרך בשופטים ומי שיחצה את הגבול צפוי לעמוד לדין ולהיענש בחומרה. אנו לא ניתן לאף אחד להפוך את מגרשי הכדורסל לזירת קרב עם קללות, גידופים ותנועות פוגעניות".

"כמו שחקנים ומאמנים, גם שופטים הם בני אדם והם טועים ויטעו, אבל כל הטעויות נעשות בתום לב. כל משחק בליגות המקצועניות עובר הליך של בקרה מוקפדת, תיקון טעויות והסקת מסקנות, גם אם הם נעשים שלא בפומבי וללא פרסום בתקשורת. אנו קוראים לכל העוסקים בענף לאפשר סיום ספורטיבי וראוי לעונה לא פשוטה שאנו עוברים".

מעבר לתגובות