דדאס: "מה אעשה עכשיו חודשיים לבד בבית?"

מאמן הפועל חולון יצא נגד הבידוד ב"מגרש פתוח": "הדבר הנכון היה לחזור בספטמבר, הזרים לא רצו לחזור כי פחדו להסתכן"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

ליגת העל בכדורסל מחשבת את הצעדים בחזרה. ביוני אמורות הקבוצות לחזור לפרקט, בהחלטה שהתקבלה תחת קשיים רבים. אחת האופוזיציונריות החריפות לחזרת המשחקים היתה הפועל חולון, שהצביעה נגד בישיבת המנהלת הדרמטית. מאמן הקבוצה, סטפנוס דדאס, שותף לעמדה זו, וביטא אותה בראיון ל"מגרש פתוח": "כששבעים אחוז מהזרים לא נמצאים, והליגה הוקפאה, הפתרון הכי טוב היה לחזור לשחק בספטמבר. להכתיר אלופה, בדיוק כמו בליגת האלופות. זה היה הכי נורמלי".

"אני לא רואה שום צד חיובי בחזרה הזו. זה מאוד קשה", הוא המשיך ונימק. "אין לנו אולם, וקשה יהיה לחדש את האתגר". בנוסף, הוא נתן גם את הסיבות לסירוב מצד השחקנים הזרים: "הם לא רצו לחזור", סיפר דדאס. "לאף אחד מהם אין חוזה מובטח לעונה הבאה, אז למה להם לחזור לחודש אחד, ולסכן את העונה הבאה? מי שחזר, זה רק מי שיש לו אופציה והוא מבין שיש לו עתיד. אנחנו נעלה לעונה הקרובה עם הישראלים, ועוד כמה שחקנים".

קושי נוסף שהציב דדאס, היה באשר לסוגיית הבידוד - שאליו יצטרך להיכנס, אחרי שינחת בארץ. "מה אני אעשה חודשיים בבית? זה בלתי אפשרי. אני לא ילד שיכול לשחק בפלייסטיישן. תאר לעצמך שאני אעבור משחק עם שתי הארכות, עם כל הלחץ, ואנסה להתאושש כדי לשתות משהו - אז אכנס לכלא? עם כל הכבוד, זה לא הגיוני. כבר הייתי בסגר פעמיים, כשהגעתי מישראל, ועכשיו כשאחזור לישראל אני אצטרך להיות בבידוד שוב. אני לא אוכל לבלות את כל הקיץ בבית. זה פשוט לא נורמלי".

"התרגשתי לאמן בחולון", סיפר דדאס על הקשר שלו לקבוצה. "אחת הסיבות המרכזיות שחתמתי היתה הקהל והאוהדים. אני שמח מאוד ממה שקורה כאן. לא אכפת לי מהמצב הכספי או מהחוזה או התקציב, אני רוצה להשיג משהו בחולון ולהשאיר חותם. אני גאה במה שעשינו בשלושה חודשים, והיתה לנו הזדמנות גם להגיע רחוק, אבל זה לא נגמר. אני מקווה שהעונה הבאה תהיה טובה ויציבה. יש לי הרבה מוטיבציה. למרות כל הקשיים, אני מוכן".

"קשה מאוד למצוא אתגר מחודש". פניני (צילום: לירון מולדובן)
"קשה מאוד למצוא אתגר מחודש". פניני (צילום: לירון מולדובן)
"הסיבה שחתמתי". אוהדי חולון (צילום: עודד קרני)
"הסיבה שחתמתי". אוהדי חולון (צילום: עודד קרני)
מעבר לתגובות